Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

Już po raz siódmy wystartował „Paszport Turystyczny”. Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato będziemy poznawać najciekawsze zakaMARKI regionu i brać udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. Na najaktywniejszych czekają nagrody. Paszporty można odbierać w punktach Informacji Turystycznej.

Zapraszamy do głosowania na naszą miejscowość:

https://twoje-miasto.planeteplus.pl/miejscowosc/983244-gorzno

 

 

   W Górznie od 2 do 14 lipca, już po raz piąty, odbywa się Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który popularyzuje aktywne i twórcze działania teatralne podczas wakacji.

W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury dzieci i młodzież, na kanwie baśni H. CH. Andersena „Kalosze szczęścia” oraz własnych przemyśleń o tym, czym jest szczęście i czy za wszelką cenę należy do niego dążyć, tworzą scenariusz spektaklu. Podczas dwutygodniowych warsztatów uczą się elementów teatru cieni, pantomimy oraz teatru przedmiotu, by już w piątek, 13 lipca, zaprezentować widowisko mieszkańcom i turystom. Zapraszamy, spektakl zostanie pokazany dwukrotnie o 18:00 i o 20:00!

Ponadto prowadzimy codziennego "letnioteatralnego" bloga, z bieżącymi informacjami, postępami prac, zdjęciami... Adres: https://gokgorznolwt.blogspot.com/

Opis programu:

Apteki ogólnodostępne, położone na terenie powiatu brodnickiego pełnia dyżury, umożliwiające dostępność świadczeń w godzinach nocnych 22.00- 8.00 oraz w niedzielę i  inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 22.00-8.00. Dyżur apteki rozpoczyna się o godzinie 22.00 w dniu wskazanym w harmonogramie a kończy dnia następnego o godz. 8.00.

Dnia 14.07.2018 r. (sobota) rusza kolejna edycja Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Górzno Pana Tomasza Kinickiego. Cykl składa się z 4 turniejów eliminacyjnych rozgrywanych w kolejne soboty lipca tj. 14.07, 21.07, 28.07 oraz 04.08.2018 r.

Turniej rozgrywany jest w kategorii open. Wszystkie pary rywalizują w jednej kategorii, bez podziału na damskie , męskie, mixt. Zwycięzcy poszczególnych turniejów eliminacyjnych awansują do finału przewidzianego na dzień 11.08.2018 r. (sobota). W finale przewidziany jest udział jednej pary organizatora. Wpisowe płatne w dniu zawodów wynosi 10 zł od pary. W turniejach eliminacyjnych nie przewiduje się nagród. Dla uczestników zmagań woda mineralna oraz posiłek dla zwycięskiej pary.

W turnieju finałowym przewidziane są nagrody pieniężne w wysokości 120 zł - I miejsce, 80 zł – II miejsce oraz 40 zł - III miejsce, jak również statuetki i puchary.

Turnieje eliminacyjne sędziują sobie pary uczestników wzajemnie, turniej finałowy sędziuje sędzia organizatora z uprawnieniami PZPS.

Wszystkich sympatyków i miłośników siatkówki zapraszamy do Górzna.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno ogłasza ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż mienia komunalnego: Dz. nr 86/1 - Obręb Górzno Miasto 1 o powierzchni 0,056 ha. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 20.000,00 zł netto
Treść ogłoszenia >>>tutaj<<<

Rządowy Program podjęty uchwałą nr 80 Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu "Dobry start" (M.P. poz. 514) będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Górznie

Celem programu „dobry start” jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci niezależnie od sytuacji materialnej rodziny.

Świadczenie „dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku szkolnym przed rozpoczęciem roku szkolnego). Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia (także w przypadku ukończenia 24 lat w bieżącym roku przez rozpoczęciem roku szkolnego). Świadczenie Dobry Start obejmuje uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019.

Na mocy Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198 z późn. zm.)uczniowie  znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej , wynikającej z niskich dochodów na osobę  w rodzinie oraz gdy w rodzinie tej występują takie problemy jak: bezrobocie pozostałych członków rodziny , niepełnosprawność ,ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność , alkoholizm lub narkomania , także gdy rodzina jest niepełna – mogą liczyć na wsparcie materialne w formie stypendium szkolnego.

Na ten cel gmina otrzyma pieniądze w formie dotacji z budżetu państwa.

Stypendium szkolne przysługuje uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dorosłych – począwszy od

 I klasy szkoły podstawowej do ukończenia 24 roku życia/zamieszkałym na terenie gminy Górzno/. Stypendia szkolne nie przysługują studentom.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 514 zł netto.