Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

16 listopada (piątek) o 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury członkowie Parafialnego Klubu Seniora "Radosna Jesień" wraz z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Górznie zaprezentują spektakl teatralny. W niebanalny sposób ponad dwadzieścioro aktorów wcieli się w role, w których rozpoznacie postaci, z tej znanej wszystkim bajki. Ale czy wszystko potoczy się jak w oryginale...? Na spektakl serdecznie zapraszają aktorzy, a to wydarzenie, to ich wkład w górznieńskie obchody 100-u lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 20 listopada 2018r. (wtorek) o godz.13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie, odbędzie się I Sesja Rady Miejskiej w Górznie.

W załączeniu:

    1. Postanowienie Komisarza Wyborczego w Toruniu II, wraz z porządkiem obrad.
    2. Materiały sesyjne.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Górznie
                                                                                 w kadencji 2014 - 2018
                                                                                          (-)
                                                                                    Jacek Ruciński

ĆWICZENIE RENEGADE - w dniach 14 - 15 listopada br odbedzie sie ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Dnia 11 listopada, po mszy św. o godz. 10.00, zapraszamy na Marsz Niepodległości, który przejdzie ulicami Górzna.

Jednym z wydarzeń w ramach obchodów 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Górzno będzie celebrowanie tego święta poprzez koncert niepodległościowy. 9 listopada 2018 (piątek) o godzinie 19:00 Maja i Mateusz Kwiatkowscy wraz z gośćmi zapraszają Państwa na wydarzenie muzyczne będące osobistym obrazem współczesnego patriotyzmu. Usłyszymy tradycyjne pieśni, te znane i nieznane, które przeplatane słowem tworzyć będą niezwykłą muzyczną podróż do czasów Piłsudskiego, legionów czy ułanów. Wstęp wolny.

Informujemy, że trwa nabór do V edycji międzypokoleniowego projektu artystycznego Art Generacje w Górznie .
Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górznie zapraszają do udziału w V międzypokoleniowym projekcie ART GENERACJE. Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu będzie MIŁOŚĆ. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 listopada o godzinie 16 w Liceum Ogólnokształcącym SPSK ul. Kościelna 7.

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do grup: Młodzieży (13-35 lat), Dorosłych (35-55 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Jego celem jest stworzenie przestrzeni dla wspólnej pracy artystycznej Młodszych i Starszych.  W dotychczasowych czterech edycjach Art Generacji udział wzięło 250 osób, a w wydarzenia artystyczne, które powstały od 2012 r. zobaczyło łącznie 1300 widzów. W ubiegłym roku kilkunastoosobowa grupa w Górznie stworzyła niezapomniany interaktywny Wernisaż Instalacji "RewolucJO Pamięciowa".

Tematem przewodnim V edycji odbywającej się w Górznie będzie MIŁOŚĆ.  Uczestnicy będą spotykać się, aby wspólnie "rozpracować" to uczucie; określić je, opisać, zrozumieć.
Efektem finalnym spotkań będzie spektakl Teatru ze Społecznością i inne formy interaktywnych wydarzeń artystycznych, w pełni opartych na pracy własnej uczestniczek i uczestników oraz ich doświadczeniach.
Projekt współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.   

„Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2018” jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.

PO PŻ jest finansowany ze środków Unii Europejskiej (FEAD) i ze środków krajowych (budżet państwa) w podziale 85% i 15%. Alokacja Funduszu dla Polski na okres realizacji w latach 2014-2020 wynosi około 473 mln EUR (w cenach bieżących). Wkład środków krajowych wynosić będzie około  83 mln EUR.
PO PŻ przyczyniać się będzie do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 9 listopada 2018r. (piątek) o godz.1200,  w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie, odbędzie się XL Sesja Rady Miejskiej.

Informuję, że Komisja Wspólna odbędzie się w dniu 7.11.18r. (środa) o godz. 1300  w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie.

porządek obrad (pdf)

dla inwestycji polegającej na budowie elektroenergetycznej linii kablowej niskiego napięcia

obwieszczenie (pdf)

Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że w związku z naborami wniosków na operacje typu:

1.  Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej (poddziałanie 6.2)

2. Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej (poddziałanie 5.1)

organizuje spotkanie informacyjne/ konsultacje dla potencjalnych Wnioskodawców tego typu operacji.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu, przy ul. Dąbrowskiego 4

w piątek 9 listopada 2018 w godz. 9.00-13.00