Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

Pragniemy zaprosić do udziału w wydarzeniach, które z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w gminie Górzno. Do tych wydarzeń należy m.in. „Bal Niepodległości” 10 listopada 2018 r. „Gminny Bal niepodległości”, godz. 19.00, w Wiejskim Domu Strażaka w Miesiączkowie

    Bal poprowadzi profesjonalny wodzirej; w programie polska muzyka, polska kuchnia, licytacja na cel społeczny, okolicznościowy tort o północy, radosne świętowanie niepodległości (wspólne zabawy, animacje), akcenty patriotyczne.

CENA BILETU: 100zł/para

            Zgłoszenia pod numerami telefonu: /56/ 644 83 64 oraz 664 363 334 (lub osobiście w Urzędzie Gminy). LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 8 października 2018 roku w Hotelu Rudnik, ul. Miła 2, w Grudziądzu.

W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, ubezpieczeń a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

W spotkaniu udział weźmie m.in. Paulina Zadura-Lichota– Dyrektor w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, gdzie eksperci
z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą do Państwa dyspozycji.

Zarejestruj się już dziś!

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/

Serdecznie zapraszamy!

Apteki ogólnodostępne, położone na terenie powiatu brodnickiego pełnia dyżury, umożliwiające dostępność świadczeń w godzinach nocnych 22.00- 8.00 oraz w niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 22.00-8.00. Dyżur apteki rozpoczyna się o godzinie 22.00 w dniu wskazanym w harmonogramie a kończy dnia następnego o godz. 8.00.

Górzno zajęło I miejsce w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów

https://mistrzostwablogerow.polska.travel/#konkurs

Poniżej opis, który przygotowała blogerka


https://www.loswiaheros.pl/polska/pojezierze-brodnickie-gorzno

     Uroczyste przekazanie sprzętu odbyła się w dniu 28 września 2018 roku w Górznie w remizie OSP Górzno. Przekazania sprzętu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki w asyście władz Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Górznie oraz  Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy bryg. mgr inż. Piotra Rutkowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Górznie Jacka Rucińskiego przekazał przedstawicielom jednostki OSP Górzno  zakupiony sprzęt w ramach realizacji zadania „Zakup wyposażenia i urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Górzno, ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

77 biegaczy spotkało się w Górznie w sobotę 22 września na osiemnastym już biegu po schodach. Najpierw do rywalizacji przystąpiły najstarsze grupy wiekowe, które musiały pokonać dwa etapy rywalizacji. I etap to bieg po schodach ulicą Bożogrobców., II etap to bieg po schodach pod Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga”. Najlepszym w kategorii mężczyzn okazał się Krzysztof Magdziak (Zdroje), wyprzedzając Kamila Dębińskiego (Szczutowo) oraz Arkadiusza Faltynowskiego (Górzno). Wśród pań najlepszą okazała się Julia Kruszewska na drugim miejscu uplasowała się Olga Żbikowska a trzecią była Daria Krzykalska (wszystkie z Górzna). W kategorii wiekowej IV-VI klasy szkoły podstawowej wśród chłopców najlepszymi byli: Franciszek Lisiński przed Michałem Kruszewskim i Maciejem Zulewskim (wszyscy z Górzna). W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt kolejność była następująca: 1. Nadia Żbikowska, 2. Klaudia Aniszewska (obie z Górzna), 3. Nikola Marciniak (Zaborowo). Najmłodszą kategorię opanowali przede wszystkim dzieciaki z przedszkola chociaż limit wiekowy to klasa III szkoły podstawowej. Większość, najmłodszych uczestników pokonywało schody wspólnie z rodzicami. Wśród chłopców najlepszym okazał się Kacper Blinkiewicz z Górzna wyprzedzając Miłosza Mijakowskiego również z Górzna oraz reprezentanta Zaborowa Ksawerego Marciniaka. Najlepszą dziewczynką w najmłodszej kategorii wiekowej okazała się Nadia Marciniak z Zaborowa wyprzedzając dwie reprezentantki Górzna Emilię Wulczyńską i Julię Roszczyk. Najmłodszą uczestniczką była Maja Sargalska a najstarszą Anna Sargalska. Obie uczestniczki otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno. Każdy z uczestników otrzymał na mecie pamiątkowy medal wręczany przez Burmistrza Górzna Tomasza Kinickiego. Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy zawodów zostali poczęstowani zupą ufundowaną przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga”. Po spożyciu smacznej zupy rozpoczęła się, przez niektórych uczestników najbardziej oczekiwana część imprezy czyli losowanie nagród niespodzianek. Spośród wszystkich uczestników XVIII Biegu po schodach rozlosowano 20 nagród. Bez względu na zajęte miejsce można było zdobyć upominek ufundowany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie. W dobrych nastrojach po imprezie wszyscy uczestnicy udali się do domów obiecując udział w w XIX Biegu po schodach w przyszłym roku.