Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

Geoportal

sdm2016

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Facebook

Komunikat z VII Otwartych Miejsko – Gminnych Mistrzostw  w strzelectwie sportowym Związku OSP RP  o  Puchar  Wójta Gminy Brodnica i Burmistrza Miasta Brodnica indywidualnie  i drużynowo przeprowadzonych w dniu 14.06.2014 r.  na strzelnicy 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy.

Zawody przeprowadziła komisja w składzie:

1. Hurtak Kazimierz – sędzia kl. III PZSS
2. Jakubowski Stefan
3. Chyliński Mieczysław
4. Wojciechowski Benedykt
5. Klaudia,  Magda Marońskie

Nad całością czuwał V-ce Prezes Zarządu Miejsko -Gminnego Dh Zygmunt Krzemiński. 

Zawody przeprowadzono w strzelaniu z karabinka KBKS do tarczy TS- 1 na odległość   50 m -  młodzicy (wiek 11-14 lat i juniorzy wiek 15-18 lat) postawa leżąc z podpórką  - 13 strzałów( 3 próbne i 10  ocenianych )  i seniorzy  w dwóch postawach :  postawa – leżąc  z podpórką i postawa leżąc z wolnej ręki. Każdy z zawodników otrzymywał po 23 pociski (3 próbne i 20 ocenianych). Do punktacji liczono 20 najlepszych strzałów z dwuboju.

Wyniki  - Młodzicy  (MDP OSP):

W zawodach wystartowały  5 – 3 osobowych zespołów. Punktacja liczona była indywidualnie i jednocześnie wynik zaliczał się do punktacji  zespołowej. 

Kategoria Indywidualnie dziewczęta:

I  miejsce wywalczyła wynikiem  59 pkt. /100 możliwych Konicka Dorota MDP OSP Konojady I
II miejsce zajęła Łęgowska Aleksandra  wynikiem 56 pkt. z MDP OSP Konojady I
III miejsce zajęła Rudnik Marta   wynikiem 47 pkt. z MDP OSP Konojady II .

Kategoria indywidualnie chłopcy:

I miejsce zajął Szamot Bartłomiej z MDP OSP Górzno - 92 pkt.
II miejsce zajął Ninierza Patryk z MDP OSP Gorczenica – 64 pkt.
III miejsce zajął Fuks Łukasz z MDP OSP Konojady - 61 pkt.

W klasyfikacji drużynowej Kategoria  Chłopcy  kolejność  była następująca:

1. MDP OSP Konojady I z wynikiem 170 pkt.
2. MDP OSP  Konojady II  z wynikiem 166 pkt.
3. MDP OSP  Górzno z wynikiem 144 pkt.

Wyniki Juniorzy (MDP OSP):

W zawodach wystartowało 6 zespołów 3 – osobowych . Punktacja liczona jak u Młodzików.

Kategoria indywidualna dziewczęta:

I  miejsce zajęła   Szulc Maja z MDP OSP Gorczenica – 88 pkt.
II miejsce zajęła Sobiech Sandra z MDP OSP Górzno – 77 pkt.
III miejsce zajęła Kuźniarska Dorota z MDP OSP Górzno 75 pkt.

W klasyfikacji Drużynowej Puchar zdobyła MDP OSP Górzno wynikiem 204 pkt.

Kategoria indywidualnie chłopcy:

I miejsce zajął Sochacki Mikołaj  z MDP OSP Gorczenica z wynikiem 81 pkt.
II miejsce zajął Kornacki Maciej z MDP OSP Brodnica z wynikiem 76 pkt.(2-„10”)
III miejsce zajął Komosiński Jakub z MDP OSP Górzno z wynikiem 76 pkt. (1-„10”)

W klasyfikacji drużynowej kolejność była następująca:

1. MDPOSP Gorczenica z wynikiem 230 pkt.
2. MDPOSP Górzno I z wynikiem 188 pkt.
3. MDPOSP Górzno II z wynikiem 134 pkt.

Wyniki - Seniorzy:

W zawodach wystartowało 9 zespołów. Punktacja była liczona również indywidualnie i jednocześnie wynik zaliczał się do punktacji  zespołowej. Klasyfikacja Kobiety i mężczyźni.

Wyniki Indywidualnie kobiety :

I miejsce z wynikiem 148 pkt./200 możliwych zdobyła dhna  Lubczyńska Małgorzata OSP Pokrzydowo  
II miejsce wynikiem 84 pkt. zdobyła  dhna Warlińska Marlena OSP Pokrzydowo
III miejsce wynikiem 71  pkt. zdobyła dhna Zacharska Aleksandra OSP Brodnica

W klasyfikacji drużynowej puchar zdobyła drużyna OSP Pokrzydowo.

Wyniki Indywidualnie Mężczyźni: 

I miejsce z wynikiem 152 pkt./200 możliwych zdobył dh Jacek Kwas OSP Górzno,
II miejsce z wynikiem 144 pkt. zdobył dh Ojewski Maciej z OSP Szczuka,
III miejsce z wynikiem 135 pkt.  zdobył dh Kopistecki Michał  z OSP Gorczenica

W klasyfikacji drużynowej  kolejność była następująca:

1. Zespół OSP Zbiczno (w składzie: dh, dh Marchlewicz Wojciech, Kijewski Mirosław, Ostrowski Andrzej) z wynikiem 393 pkt. ( 6 „10”)
2. Zespół OSP  Górzno (w składzie: dh, dh Kwas Jacek, Kwas Paweł, Stańko Robert) z wynikiem 393 pkt. (5 „10”)
3. Zespół OSP Gorczenica (w składzie: dh,dh Kopistecki Michał,  Brokos Marian, Dornakowski Jarosław) z wynikiem 371 pkt.

Nagrody: 

Indywidualnie :

I-sze – III miejsce Młodzicy i Juniorzy ( dziewczęta, chłopcy)  – medale i dyplomy,
I-sze - III miejsce Seniorzy (kobiety i mężczyźni) - medale i dyplomy,

Drużynowo:

I – III miejsce Młodzicy i Juniorzy ( dziewczęta i chłopcy)  –puchary Burmistrza Brodnicy i Wójta Gminy Brodnica,.
I – III miejsce Seniorzy (kobiety, mężczyźni)  - puchary Wójta Gminy Brodnica i Burmistrza  Brodnicy .

W trakcie zawodów zaserwowano smaczną grochówkę. Zawody choć odbyły się przy chłodnej i pochmurnej pogodzie to upłynęły w miłej i sympatycznej atmosferze.

Gratulacje dla zwycięzców!! 
Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Brodnicy
p.o. Kazimierz Hurtak