Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

W tym roku, od 31 lipca do 12 sierpnia, tkamy naszą historię z lokalnych opowieści o różnych bohaterach, przyjrzymy się ich emocjom i charakterom. Z różnych wątków zbudujemy historię, którą ubierzemy w antyczną formę, by jeszcze bardziej uwypuklić pewne cechy i przywary. Zastanowimy się, czym jest wykluczenie czy pójście własną drogą, jak zdobywa się znaczenie w środowisku lokalnym, a także, co znaczy puszyć się i być „ponad i mimo wszystko”. Inspiracją do działań są komedie Plauta. Tytuł naszego projektu – ANTYCZNE GÓRZNO.

Aktualności z każdego dnia oraz zdjęcia z trwających warsztatów można oglądać na stronie oficjalnego bloga: http://gorznogok2017.blogspot.com/
Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół w Górznie za udostępnienie sal na warsztaty.

W tegorocznej edycji uczestniczy blisko 30-oro dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Są pod opieką 8-orga opiekunów (aktorów, scenarzystów, muzyków, pedagogów). Dwa finałowe pokazy spektakli odbędą się 11 i 12 sierpnia 2017r. w Górznie. Miejsce i dokładną godzinę przekażemy poprzez media, plakaty, ogłoszenia

O programie... LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 10. edycji programu dofinansowanie otrzymały 42 ośrodki z całej Polski – 19 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Beneficjenci, którzy organizowali u siebie Lato w teatrze w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie, mają za zadanie wspólnie zrealizować projekt z instytucją lub organizacją partnerską, nie biorącą dotychczas udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 6 ośrodkom.
W tegorocznej edycji programu weźmie łącznie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej na temat programu na: www.latowteatrze.pl oraz Facbook.com/programLatowteatrze