Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

Hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach będą jednym z tematów konferencji szkoleniowej „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbędzie się 7 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Do udziału zapraszamy zwłaszcza osoby zainteresowane założeniem własnej pasieki. Dziś (4 grudnia) ostatni dzień zapisów.

 - Pszczoły w miastach czują się bardzo dobrze – wiemy o tym, bo od ubiegłego roku wspólnie z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Toruniu z powodzeniem prowadzimy pasiekę na dachu Urzędu Marszałkowskiego. Wiemy też, że miód wyprodukowany przez nasze pszczoły jest czysty, zdrowy i bezpieczny – potwierdzają to szczegółowe badania przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Nasza konferencja to kolejne przedsięwzięcie, którym promujemy piękną ideę pszczelarstwa, nie tylko na terenach wiejskich, ale również w miastach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 Ule w centrach europejskich miast pojawiają się coraz częściej. Także i w Polsce od kilku lat zwiększa się ilość pasiek na obiektach miejskich. Pojawiają się na budynkach hotelowych, restauracyjnych,  i instytucjach publicznych - oczywiście w odpowiedniej odległości od ludzi, by owady nie były niepokojone. Pasieka na dachu Urzędu Marszałkowskiego składa się z pięciu uli, każdy zasiedlony jest przez około 35 tysięcy pszczół (więcej). W Toruniu hodowlę pszczół prowadzi także Centralne Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa przy ulicy Żwirki i Wigury.

 Prowadzenie pasieki w miastach będzie jednym z tematów konferencji „Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego”, która odbędzie się 7 grudnia - w dniu św. Ambrożego, patrona pszczelarzy - w Urzędzie Marszałkowskim. Podczas spotkania będzie też mowa o możliwościach eliminowania masowego ginięcia pszczół poprzez właściwą gospodarkę pasieczną.

 Program konferencji http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2017/wiadomosci/20171128_miod/Zaproszenie.pdf

 Udział w spotkaniu można zgłaszać do 4 grudnia pod numerem telefonu 56 621 83 24 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Wyniki badań miodu z pasieki na dachu Urzędu Marszałkowskiego http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2017/wiadomosci/20171128_miod/miod-wyniki_badan.pdf