Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

Po raz piąty z okazji św. Jana, przesilenia letniego, początku lata, końca roku szkolnego, a okazji może być wiele, świętować będziemy na górznieńskim rynku "wJANki". W sobotnie popołudnie, 23 czerwca, od 15:00 do 19:00, czeka na Państwa moc atrakcji: warsztaty wicia wianków, kowalski krawiecki, pszczelarski i alchemiczny, każdy dostępny za darmo przez czas trwania festynu. Przewidujemy kącik z animacjami, który poprowadzi Kolorowy Parasol.
Ponadto: stoiska z kulinariami, którymi pochwalą się lokalne gospodynie, stoisko promocyjne Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, które w ramach programu "Lato w parkach" będzie miało przygotowane z okazji "wJANków" konkurs z nagrodami, stoiska seniorów oraz wystawców z rękodziełem i żywnością ekologiczną.
Każdy będzie mógł uczestniczyć w naszym konkursie na najbardziej aktywnego uczestnika festynu. Na początku będzie można odebrać w jednym ze stoisk specjalny kupon, na którym uczestnik gromadzić będzie pieczątki potwierdzające udział w warsztatach, po odwiedzeniu odpowiedniej liczby miejsc, podpisaniu kuponu i złożeniu we wskazanym miejscu będzie uczestniczył w losowaniu nagród niespodzianek (ich liczba ograniczona). Losowanie odbędzie się tuż przed 19:00.
O odpowiedni "wJANkowy" muzyczny klimat zatroszczy się dla Państwa "Kapela z kopyta" grająca muzykę podwórkową. Przyjadą z Konina.
Ponadto, w trakcie festynu uhonorowani zostaną nagrodami laureaci konkursu Wojciecha Kalinowskiego "Górzno moje miasto".
Festyn to wynik współpracy i chęci zaangażowania wielu stron, a są nimi strażacy z OSP, Urząd Miasta i Gminy Górzno, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, harcerze z Górzna, Liceum Ogólnokształcące w Górznie, KGW gminy Górzno, mieszkańcy sołectwa Górzno-Wybudowanie.