Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

 Po raz siódmy w dniach 27-28 października w Górznie rozegrano Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn rozlosowanych w dwóch grupach eliminacyjnych. Pierwszą grupę zdominowali ubiegłoroczni zwycięzcy samorządowcy Gminy Stare Pole, którzy zdobyli komplet punktów zwyciężając kolejno: Gminę Lubicz, Nową Wieś Lęborską, UMiG Solec Kujawski oraz Choczewo 2. Drugie miejsce w grupie zdobyła Nowa Wieś Lęborska a trzecie Choczewo 2. Czwarte miejsce zajęła Gmina Lubicz a piąte UMiG Solec Kujawski.

W drugiej grupie najlepszym zespołem okazał się Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdobywając komplet 12 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 9 pkt zdobyła Gmina Miasta Toruń a trzecie z pięcioma punktami zajęło Choczewo 3. Na czwartym miejscu uplasowało się Choczewo 1 a na piątym UMiG Górzno. Zgodnie z regulaminem do półfinałów zakwalifikowały się trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Natomiast zespoły z 4 i 5 miejsca rozegrały mecze o miejsca 7-10. W niedzielnych meczach półfinałowych padły następujące rozstrzygnięcia: Stare Pole pokonało Choczewo 3, Nowa Wieś Lęborska pokonała Gminę Miasta Toruń a Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego pokonał Choczewo 2. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem 2:0. Zwycięzcy pojedynków półfinałowych rozegrali  mecze o miejsca 1-3 natomiast przegrani grali o mecze 4-6. W meczach o miejsca 7-10 siatkarze z Lubicza pokonali Górzno 2:0 a Solec Kujawski wygrał z Choczewem 1. Mecz o siódme miejsce to zwycięstwo UMiG Solec Kujawski nad Gminą Lubicz 2:1. Górzno pożegnało się z turniejem zwyciężając Choczewo 1 wynikiem 2:1 zajmując dziewiąte miejsce. Czwarte miejsce w turnieju zdobyła Gmina Miasta Toruń po zwycięstwach 2:0 z Choczewem 3 i Choczewem 2. W bratobójczym pojedynku Choczewa 2 i Choczewa 3 zanotowaliśmy wynik 2:0 dla Choczewa 2 co pozwoliło tej drużynie na zajęcie 5 miejsca. Na szóstym miejscu zostało sklasyfikowane Choczewo 3. Mecze o miejsca 1-3 klasą dla siebie był zespół Gminy Stare Pole pokonując po 2:0 Nową Wieś Lęborską ora Urząd Marszałkowski z Torunia. Było to już piąte zwycięstwo drużyny Gminy Stare Pole w turnieju siatkarskim w Górznie. W meczu o drugie miejsce minimalnie lepszą drużyną okazałą się Gmina Stara Wieś Lęborska pokonując 2:1 Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzy najlepsze drużyny tegorocznego turnieju zostały nagrodzone  pucharami a pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki wręczone w imieniu Marszałka Województwa przez Burmistrza Górzna Tomasza Kinickiego. Sponsorami tegorocznego turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta i Gminy Górzno oraz Samorząd Mieszkańców Górzna.