Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2020 roku następuje zmiana numeru rachunku bankowego, na który należy dokonywać wpłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowy rachunek: 39 9484 1150 2213 1300 1007 0028 Bank Spółdzielczy w Brodnicy

 

   Po raz ósmy Górzno gościło siatkarzy podczas Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 ekip siatkarskich, łącznie z pięciokrotnym triumfatorem rozgrywek zespołem Gminy Stare Pole. Turniej rozpoczął się w sobotę od gier eliminacyjnych w dwóch rozlosowanych grupach, w których zespoły grały systemem każdy z każdym. W grupie pierwszej (5-zespołowej) klasą dla siebie był zespół Gminy Toruń, który pokonał wszystkie drużyny zdobywając 11 pkt.  Drugie miejsce zdobył zespół Urzędu Marszałkowskiego z Torunia. Obie drużyny weszły z grupy pierwszej do meczów półfinałowych. Trzeci zespół – Gmina Nowa Wieś Lęborska oraz czwarty – Gmina Lubicz zakwalifikowały się do niedzielnych meczów o miejsca 5-8. W drugiej grupie (6-zespołowej)  znalazł się faworyt turnieju – pięciokrotny zwycięzca turniejów w Górznie zespół Starego Pola. Mecze eliminacyjne w tej grupie stały na bardzo wysokim poziomie i przynajmniej cztery zespoły przy odrobinie szczęścia mogłyby wygrać grupę. Wszystkie swoje mecze wygrała  drużyna Gminy Starogard Gdański wyprzedzając o dwa pkt. zespół Starego Pola. Obie te drużyny uzupełniły skład niedzielnych półfinałów. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z Solca Kujawskiego a czwarte Powiat Tczewski przechodząc do gier niedzielnych o miejsca 5-8. Niedzielne rozgrywki finałowe rozpoczęły się od meczów o miejsca 9-11. Mecze te były rozgrywką bratobójczą, w której walczyły drużyny z Choczewa. Ostatecznie dziewiątą pozycję zajęli siatkarze Choczewa III przed Choczewem I i Choczewem II. W meczach o miejsca 5-8 Powiat Tczewski wygrał z Nową Wsią Lęborską 2:0 i w tym samym stosunku Solec Kujawski pokonał Gminę Lubicz. Ostatecznie Powiat Tczewski po zwycięstwie 2:1 nad Solcem Kujawskim zajął 5 miejsce. W meczu o 7 miejsce Gmina Lubicz pokonała zwyciężyła 2:1 Nową Wieś Lęborską. Mecze półfinałowe i finał to siatkówka dla koneserów na bardzo wysokim poziomie. Spotkania była bardzo wyrównane i zacięte. W pierwszym meczu półfinałowym Gmina Toruń przegrała 1:2 z faworytem – siatkarzami Starego Pola. Natomiast w drugim półfinale Starogard Gdański pokonał Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2:0. Przed meczem finałowym rozegrano spotkanie o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się drużyny z Torunia. Po pasjonującym spotkaniu Urząd Marszałkowski pokonał 2:1 Gminę Toruń. Mecz finałowy pomiędzy Starogardem Gdańskim a Starym Polem zakończył się niespodzianką. Faworyt (pięciokrotny zwycięzca turnieju) Stare Pole niespodziewanie przegrał z drużyną Gminy Starogard Gdański 2:0. Podsumowując turniej Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki podkreślił wysoki poziom sportowy i organizacyjny, wręczył najlepszym puchary i statuetki oraz zaprosił wszystkie zespoły w przyszłoroczny turniej. Organizatorami turnieju byli:

  1. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
  2. Miasto i Gmina Górzno
  3. Zespół Szkół w Górznie