Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

W niedzielę 22 czerwca 2014r. na rynku w Górznie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „wJANki w Górznie″. Już od godz. 14:00 górznieński skwerek zapełnił się rozmaitymi stoiskami przy których licznie gromadzili się zarówno mieszkańcy Górzna, jak i przyjezdni. 

Chętni mogli spróbować swoich sił uczestnicząc w warsztatach: kowalskim, rzeźbiarskim, garncarskim, hafciarskim oraz wyrobów z siana. Duża grupa szczególnie dziewcząt i pań (choć nie tylko) plotła wianki świętojańskie, które na zakończenie imprezy, po krótkim spacerze w towarzystwie przewodnika, zostały puszczone na wodę.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy gotowania zagraju, zupy klopsowej i pieczenia bugajów. Zapach unoszący się przy tych stoiskach skutecznie przyciągał wszystkich, którzy chcieli nauczyć się przyrządzania tych regionalnych smakowitości. Uzupełnieniem pokazów były opowieści kulinarne w wykonaniu pana Piotra Grążawskiego.

Różnorodność muzyczna począwszy od zespołu ludowego Złoty Krąg z Bobrowa po wspaniałe trio Slavic Voices z Torunia wykonujące utwory lat 20tych, a kończąc na poezji śpiewanej w wykonaniu pana Wojtka Kalinowskiego pozwoliła na to, że każdy znalazł cos dla siebie.

Nad całością czuwał konferansjer pan Piotr Skarżynski, dzięki któremu wykonawcy sprawnie wymieniali się na scenie. Ogromną atrakcją była parada starych pojazdów, które przyjechały do Górzna na zakończenie III Rypińskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

Mimo że aura spłatała nam deszczowego psikusa na początku imprezy, to wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory.

Organizatorzy imprezy, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie oraz partnerzy: Urząd Miasta i Gminy Górzno, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Górzno, Agroturystyczne Stowarzyszenie Pojezierza Brodnickiego, „Pracownia na kółkach” ze Zdrojów, „Kuźnia” z Zaborowa, Ochotnicza Straż Pożarna Górzno, 1 Drużyna Harcerska z Górzna, dziękują wszystkim, którzy włączyli się do wymyślenia i realizacji imprezy.

„Projekt sfinansowano z Unii Europejskiej, z PROW 2007-2013, ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich: Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Górzna.