Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

Od 30 czerwca do 4 lipca na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie przyjechało troje studentów – wolontariuszy w ramach projektu koordynowanego przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Jest to organizacja , której głównym założeniem jest zwiększanie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez program wymiany praktyk.

W tym roku naszymi gośćmi byli: Paola z Brazylii, Ghazi z Palestyny i Lapat z Tajlandii.

Przez 5 dni grupa 20 dzieci spotykała się w GOK-u aby wspólnie poznawać kulturę tych krajów. Przekazywane informacje były w formie zabawowej w języku angielskim, dzięki czemu uczestnicy warsztatów mogli podszkolić swoje umiejętności językowe.

Naszym zadaniem było zapewnienie gościom dachu nad głową oraz wyżywienia. Na wysokości zadania stanęli rodzice i dziadkowie dzieci uczestniczących w zajęciach, którzy chętnie przyjęli wolontariuszy pod swój dach, ugościli pysznymi posiłkami oraz zapewnili „słodkie” przerwy w intensywnym przyswajaniu nowej wiedzy. Za w/w wsparcie serdecznie dziękujemy!

Nasi goście dzięki dzieciom/przewodnikom poznali Górzno i okolicę, odwiedzili również Stajnię Leźno oraz spotkali się z polskimi studentami-wolontariuszami we Wlewsku na sympatycznym ognisku. A za rok? Ciekawe z jakich krajów do nas przyjadą?