Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że od 22 października 2020r. do odwołania wykonywanie zadań przez Urząd Miasta i Gminy w Górznie podlega ograniczeniu polegającym na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów - czytaj więcej

Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów z Łodzi oraz Klub Plastyka Amatora przy Łódzkim Domu Kultury serdecznie zapraszają na wystawę poplenerową prac powstałych w trakcie pleneru w Górznie. Na plenerze, który trwa od 02 do 16 sierpnia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie, przebywa ponad trzydziestu zrzeszonych malarzy i rzeźbiarzy. Opiekunem artystycznym jest prof. Ryszard Hunger z łódzkiej ASP.

Stowarzyszenie, organizator pleneru, jest organizacją non-profit działającą w aktualnej formie prawnej (Stowarzyszenie posiadające osobowość prawną) od 1979 roku, powołaną dla wspierania artystów nieprofesjonalnych w ich twórczych działaniach. Sama idea stowarzyszenia się łódzkich plastyków amatorów sięga 1960 roku i była realizowana w różnych wariantach organizacyjnych. Do Stowarzyszenia i Klubu należą plastycy z Łodzi i województwa łódzkiego. Ponad 80 % członków Stowarzyszenia przekroczyło 60 lat (na 188 członków, wiek ten przekroczyły 152 osoby).

Corocznie organizujemy cztery wystawy zbiorowe prezentujące dorobek zrzeszonych twórców. Wydajemy także katalog po każdej z wystaw. Poza tym nasi członkowie prezentują swój dorobek na licznych wystawach indywidualnych w placówkach kultury na terenie całego kraju.

Wystawa: 14 sierpnia (czwartek), na rynku w Górznie, od 11:00 do 15:00.