Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

W ostatnią sobotę sierpnia na terenach rekreacyjnych „Wisiałki” odbył się Dziesięciobój  Miasta i Gminy Górzno, w którym wzięło udział sześć zespołów reprezentujących sołectwa oraz Samorząd Mieszkańców Górzna. Punktualnie o godz. 14:00 kapitanowie drużyn losowali kolejność startów dla swojej drużyny. Jako pierwszą konkurencję rozegrano strzelanie z wiatrówki. Drużyny były reprezentowane przez dwie osoby (obowiązkowo sołtys lub radny oraz jeden przedstawiciel sołectwa).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ 

Konkurencja została rozegrana w remizie OSP. Najlepszy wynik uzyskała ekipa reprezentująca Górzno 148 pkt, wyprzedzając Szczutowo 133 pkt oraz Miesiączkowo 132 pkt. Pozostałe konkurencje zostały przeprowadzone na terenach rekreacyjnych „Wisiałki”. Konkurencję wbijania gwoździ na czas bezapelacyjnie wygrało Górzno Wybudowanie. Podobnie najlepszą drużyną okazało się Górzno Wybudowanie w turlaniu walca słomy, rzucie do kosza i przeciąganiu liny. Również cztery konkurencje wygrała reprezentacja Górzna: rzut butem Burmistrza, spacer farmera, rzut surowym jajkiem w parach oraz wspomniane wcześniej strzelanie z wiatrówki. Wśród zwycięzców konkurencji znalazły się jeszcze dwa sołectwa: Szczutowo – łebska drużyna oraz Zaborowo- okręcanie się wokół pala i dobiegnięcie do celu. Po rozegraniu wszystkich konkurencji najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Górzna zdobywając 72 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja sołectwa Górzno Wybudowanie z 55 pkt a na trzecim sołectwo Szczutowo 47 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Miesiączkowo 41 pkt, 5. Zaborowo 32 pkt i 6. Fiałki 23 pkt. Po zakończeniu zmagań Burmistrz Górzna Robert Stańko nagrodził trzy najlepsze drużyny pucharami a wszystkie biorące udział w zawodach zespoły otrzymały talony o wartości od 100 do 300 zł. O godzinie 18:00 rozpoczęła się zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców gminy oraz uczestników zawodów, która trwała do północy. Do tańca przygrywał zespół „Duet z Górzna”.