Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

 

UWAGA

Urząd Miasta i Gminy Górzno informuje, że od dnia 25 stycznia 2022r. ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów. - czytaj więcej

 

    Przy pochmurnej pogodzie ale bez deszczu rozegrano w Górznie dwudziestą edycję biegów po schodach. XX Bieg po schodach miał się odbyć w ubiegłym roku, ale ze względu na epidemię Covid-19 został przeniesiony na rok bieżący. W jubileuszowym biegu wzięło udział 81 uczestników. Wśród najmłodszych uczestników w kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia Skarżyńska przed Michaliną Zulewską i Agatą Domagalską a wśród chłopców najlepszym okazał się Wiktor Wasielewski przed Filipem Ostrowskim oraz Igorem Kaczorowskim. W kategorii IV-VI klasa szkoły podstawowej wśród dziewcząt najlepszą była Weronika Wasielewska wyprzedzając Aleksandrę Łukaszewską oraz Nadię Marciniak. Tę samą kategorię wśród chłopców wygrał zdecydowanie Kacper Blinkiewicz wyprzedzając Miłosza Mijakowskiego , Igora Kwiatkowskiego oraz Ksawerego Marciniaka ( różnica między drugim a czwartym zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,32 sekundy). Najstarsza kategoria rywalizowała w dwóch etapach (schody na ul. Bożogrobców oraz pod OEE „Wilga”). Najlepszą panią okazała się Natalia Żbikowska, wyprzedzając bliźniaczki Natalię i Małgorzatę Liwickie. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjnym okazał się Artur Szczucki pokonując Macieja Zulewskiego i Jakuba Domagalskiego. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i dyplomy wręczane przez Burmistrza Miasta i Gminy Górzno Tomasza Kinickiego. Również najmłodsza uczestniczka Wiktoria Wasielewska oraz najstarszy uczestnik Ryszard Drumiński otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe magnesy. Na zakończenie odbyło się losowanie 20 nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu. Sponsorami zawodów było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o.  Urząd Miasta i Gminy Górzno oraz OEE „Wilga”, który przygotował dla wszystkich uczestników gorącą zupę. Organizatorami był Urząd Miasta i Gminy w Górznie oraz Zespół Szkół w Górznie.