Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że od dnia 22 czerwca br. Urząd Miasta i Gminy Górzno przywraca bezpośrednią obsługę interesantów. - czytaj więcej

 

MEU FADO czyli portugalski wieczór
Zapraszamy na pierwszy koncert po rewitalizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie 27.11.2021r. godz. 17.00 - wstęp wolny

Koncert muzyki portugalskiej zatytułowany "Meu Fado" (tł. moje fado) oparty jest na dwóch filarach. Z jednej strony mamy utwory instrumentalne, pisane bezpośrednio na gitarę portugalską przez największych wirtuozów tego instrumentu : Carlosa Paredesa, Jose Nunesa , Casimiro Ramosa . Z drugiej zaś strony możemy posłuchać najpopularniejszych pieśni fado, wykonywanych już wcześniej przez wybitne postaci muzyki portugalskiej : Marizę, Anę Mourę, Amalię Rodrigues. Większość aranżacji koncepcyjnie oparta jest na charakterystycznym brzmieniu portugalskich zespołów grających muzykę fado. Wykorzystanie klawiszowego syntezatora pozwala jednak w wielu przypadkach zastosować nowocześniejsze rozwiązania harmoniczne i w konsekwencji uzyskać bardziej współczesne, niepowtarzalne brzmienie, doskonale wpasowujące się w klimat tej muzyki .

plakat fado Lemańscy. MEU FADO czyli portugalski wieczór. Zapraszamy na pierwszy koncert po rewitalizacji budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie 27.11.2021 godz. 17.00      Wykonawcy :

      Ola Jas - wokal

      Piotr Lemański - gitara portugalska

     Wiesława Lemańska – instrumenty klawiszowe

     Ola Jas Ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec oraz Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie wokalistyki jazzowej. Jest finalistką konkursów Nowa Tradycja i Mikołajki Folkowe, oraz Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2019. W styczniu 2018 r. ukazały się debiutanckie nagrania artystki - efekt współpracy z portugalskim muzykiem João de Sousa. W 2019 roku koncertowała z Dino D'Santiago w ramach Siesty w Drodze, a duet z João de Sousa - „Samba Po Utracie”, znalazł się na jubileuszowej, dwudziestej płycie „Smooth Jazz Cafe”. W wykonywanych utworach Ola Jas łączy elementy muzyki luzofońskiej, world music oraz jazzu z folkiem i słowiańską melancholią. Znajomość języka portugalskiego pozwala jej również na podróż po muzycznych obszarach Lizbony.

     Piotr Lemański – Jazzowy gitarzysta związany z muzyczną sceną od połowy lat 80-tych. Oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej, m. inn. z Ewą Bem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Majewskim, Maćkiem Strzelczykiem, Kazimierzem Jonkiszem czy Lorą Szafran. Od 1994 roku prowadzi również klasę gitary na Wydziale Jazzu w słynnej warszawskiej Szkole Muzycznej im F.Chopina przy ul. Bednarskiej. Zafascynowany muzyką fado, kilka lat temu rozpoczął intensywną naukę gry na gitarze portugalskiej i obecnie jest jednym z nielicznych gitarzystów fado mieszkających w północnej części Europy.

Wiesława Lemańska - absolwentka wychowania muzycznego na UKW w Bydgoszczy, tam też ukończyła w tej samej dziedzinie studia podyplomowe. Muzyczny pedagog i pianistka, miłośniczka muzyki klasycznej, jazzowej oraz folkowej. Od kilku lat towarzyszy mężowi w penetracji portugalskich klimatów, dokonując transkrypcji utworów fado na gitarę i instrumenty klawiszowe.