Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

Sobota i niedziela, odpowiednio 8 i 9 listopada zapowiada się w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie teatralnie. W tych dniach o godzinie 17:00 odbędą się premiery spektakli powstałych po dwumiesięcznych próbach. 

Pierwsza z nich, sobotnia, to wynik pracy seniorów z Klubu Seniora "Radosna Jesień" oraz dzieci z zespołu szkół w Górznie. Zespół pokaże sztukę na podstawie tekstu Zofii Wójcik "Nie ma tego złego". Wybór sztuki, adaptacja, scenografia oraz muzyka są autorstwa trzech nauczycielek z miejscowego zespołu szkół pań: Urszuli Borowskiej, Marioli Janowskiej oraz Anny Mówińskiej, która namówiona przez seniorów wsparła ich w spisaniu inicjatywy w formie projektu pt. "Nadeszła chwila by zagrać u Szekspira... - zespół teatralny". Wstęp wolny.

Niedzielna premiera, to efekt pracy dzieci z zespołów szkół w Górznie i Gołkowie. Spektakl pt. "Terinell" to autorski pomysł na tekst, muzykę, scenografię oraz wizualizacje Mai i Mateusza Kwiatkowskich, z zawodu muzyków, ale również pasjonatów teatru oraz działań para teatralnych. Opiekunowie są mieszkańcami pobliskich Fiałek. Ten spektakl to wynik inicjatywy zatytułowanej "U stóp sceny", który wsparła Kinga Aleksandrowicz. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

Oba projekty teatralne oraz trzy inne inicjatywy lokalne realizowane na terenie gminy Górzno są dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, w którym uczestniczy od kilku miesięcy miejscowy GOK.