Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Kujawsko-Pomorskie zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Marszałek Piotr Całbecki jest tradycyjnie darczyńcą aukcji WOŚP-u, w tym roku ofiarował m.in. przetwory zrobione własnoręcznie z owoców i warzyw z przydomowego ogrodu. Warto przypomnieć, że WOŚP narodziła się właśnie u nas, w Ciechocinku, w 1992 roku. Zagramy z WOŚP

- Jestem dumny, przede wszystkim z wolontariuszy - że wierzycie w to, co robicie, że co roku zbieracie miliony złotych nie po to, aby licytować kto więcej, ale po to, by wspólnie pomóc drugiemu człowiekowi. Fantastyczne rzeczy dzieją się w Polsce, to jest przykład naszej solidarności. Dziękuję Wam za to – mówi Piotr Całbecki

Regionalnym sztabom WOŚP w Bydgoszczy i Toruniu marszałek Piotr Całbecki przekazał skrzynki wypełnione własnoręcznie zrobionymi przetworami.

W środku znajdziemy:

  • kompot z żółtej czereśni
  • konfiturę z czarnej porzeczki
  • konfiturę malinową
  • żółtą dynię w zalewie

Wszystkie produkty są w stu procentach ekologiczne, począwszy od uprawy,  po sam proces przygotowywania i opakowania. Licytacje dostępne na stronie bydgoskiegotoruńskiego sztabu orkiestry.

To nie wszystkie dary ofiarowane WOŚP przez marszałka Piotra Całbeckiego. Miłośnicy dobrej kuchni i programów kulinarnych mają też okazję wylicytować fartuch kuchenny z autografem Karola Okrasy oraz fartuch z podpisem Roberta Makłowicza, a także m.in. pióro marszałka województwa oraz album fotograficzny i regionalne produkty.

Zachęcamy do licytowania, bo jest o co grać. Celem tej edycji WOŚP jest zbiórka funduszy na diagnostykę i leczenie chorób wzroku u dzieci.

Fotki do pobrania z drivea pod adresem https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/9XCfRVBscWzePfe?path=%2FZagramy%20z%20WOSP

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego