Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

     Siedemdziesiąt jeden miłośników biegania spotkało się w sobotę w Górznie na XXI edycji biegu po schodach. Przy wymarzonej do biegania pogodzie uczestnicy rywalizowali tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych.

     W kategorii III klasa szkoły podstawowej i młodsi wśród dziewcząt najlepszymi okazały się: Pierwsze miejsce zajęła Agata Domagalsaka z Szynkówka wyprzedzając Julkę Wiśniewską i Lenę Sargalską  (obie z Górzna). W tej samej kategorii wśród chłopców najlepszym okazał się Alan Mijakowski. Drugie miejsce zajął Fabian Solis (obydwaj z Górzna) a trzecie Natan Kwas z Miesiączkowa.

     W kategorii IV-VI klasa szkoły podstawowej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Wasielewska z Zaborowa przed Aleksandrą Łukaszewską oraz Zofią Skarżyńską (obie z Górzna). Wśród chłopców najlepszym okazał się Miłosz Mijakowski wyprzedzając Wiktora Wasielewskiego oraz Igora Kwiatkowskiego (wszyscy z Górzna).

     Kategorię VII klasy szkoły podstawowej i starsi wśród dziewcząt zdominowały zawodniczki z gminy Górzno. Zwyciężyła Julia Kruszewska ze Szczutowa wyprzedzając Weronikę Wasielewską z Zaborowa oraz Zofię Zielazińską z Miesiączkowa. Najlepszym w tej kategorii wśród chłopców okazał się Daniel Zaleśkiewicz przed Arturem Szczuckim (obydwaj z Górzna) oraz Jakubem Domagalskim ze Szynkówka.

     Najlepsi trzej w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Górzno Tomasza Kinickiego pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami. Wśród wyróżnionych znaleźli się również najmłodsza uczestniczka biegów Wiktoria Wasielewska oraz najstarszy zawodnik sobotniej imprezy Leszek Grzywacz. Każdy z uczestników otrzymał na mecie od Burmistrza zestaw pocztówek znanych postaci urodzonych w Mieście i Gminie Górzno. Następnie odbyło się losowanie 21 nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników zawodów.

     Nagrody ufundowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z Lipna oraz Urząd miasta i Gminy Górzno. Wszystkich biegaczy ciepłą grochówką poczęstował sponsor Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” w Górznie.

     Organizatorami XXI Biegu po schodach był Urząd Miasta i Gminy w Górznie oraz Zespół Szkół w Górznie.

     Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Górzno podziękował wszystkim za liczny udział i sportową rywalizację podczas XXI Biegu po schodach oraz zaprosił na przyszłoroczny już XXII cykl imprezy.

Fotorelacja powiatbrodnicki.pl