Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

System Zastrzegania Kart ZBP: (+48) 828 828 828, www. zastrzegam.pl

Dzwoniąc pod nr (+48) 828 828 828 można z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych zastrzec utraconą kartę. Posiadacz karty po wypowiedzeniu nazwy banku zostanie przekierowany do właściwej infolinii wydawcy. System rozpoznaje nazwy banku wypowiedziane na wszelkie, powszechnie wykorzystywane sposoby oraz może obsługiwać równolegle wiele połączeń.

Numer: (+48) 828 828 828 jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotna rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabela opłat jego operatora.

System Zastrzegania Kart ma charakter niekonkurencyjny wobec indywidualnych numerów contact center banków. Stanowi uzupełnienie dla infolinii banków oraz jest narzędziem głównie dla tych osób, które nie pamiętają numeru do swojego wydawcy.

Operatorem sytemu jest ZBP. System powstał dzięki zaangażowaniu NBP. Partnerami Systemu są: MasterCard, Visa i Polkomtel.


Więcej informacji na portalu: www.zastrzegam.pl

ZAPAMIĘTAJ!
Co zrobić w przypadku utraty dokumentów lub karty płatniczej?

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy karty płatniczej to poważny problem. Ktoś może wykorzystać nasze dane do przestępstwa. Jesteśmy szczególnie narażeni na takie sytuacje m.in. podczas urlopów, zakupów, przebywając w miejscach publicznych, dlatego warto zapamiętać kilka informacji, które mogą nas przed tym ustrzec.

Utrata dokumentów:
1.    Powiadomić bank, gdzie mamy rachunek (jeżeli ktoś nie ma konta może iść do banku, który przyjmuje zastrzeżenia nie tylko od swoich klientów - lista na: www.DokumentyZastrzezone.pl). Wystarczy złożyć wniosek o zastrzeżenie dokumentu tylko w jednym banku – informacja od razu trafi do międzybankowej Centralnej Bazy Danych Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Nikt nie będzie mógł np. wyłudzić kredytu na nasze nazwisko.
2.    Powiadomić najbliższą jednostkę policji - jeśli dokument został utracony w wyniku kradzieży.
3.    Zawiadomić najbliższy organ gminy lub placówkę konsularną i wyrobić nowy dokument. Informacje o konieczności zawiadomienia gminy są na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - www.msw.gov.pl.

Więcej informacji na portalu: www.DokumentyZastrzezone.pl

Utrata karty płatniczej:
1.    Zadzwonić pod nr (+48) 828 828 828. Numer działa z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
2.    Wypowiedzieć nazwę banku. System rozpoznawania mowy przekieruje nas do właściwej infolinii wydawcy karty, gdzie dokonywane jest zastrzeżenie. Automat rozpoznaje nazwy banku wypowiedziane na wszelkie, powszechnie wykorzystywane sposoby oraz może obsługiwać równolegle wiele połączeń.

System (+48) 828 828 828 ułatwia kontakt z wydawcami różnych kart uczestniczących w projekcie, bo wystarczy zapamiętać lub zapisać sobie jeden numer telefonu. Pamiętajmy, że czas odgrywa tu bardzo istotna rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat operatora.

Więcej informacji na portalu: www.Zastrzegam.pl