Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że do 21 września 2020r. należy wypełnić druk zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczyć go do Urzędu Miasta i Gminy - więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

   W sierpniu 2015 prezydent podpisał nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego, wolontariacie i fundacjach, która weszła w życie 9 listopada br. Z tej ustawy wynikają zmiany w zbieraniu 1%. Wprawdzie czekamy jeszcze na rozporządzenie, które te zmiany doprecyzuje, ale już teraz zachęcam do lektury oraz komentowania artykułu 1% dla kogo i na jakich zasadach na stronie: Koordynator Projektu https://fanimani.pl/blog/1-dla-kogo-i-na-jakich-zasadach/
Najważniejsza z tych zmian uderzy w mniejsze organizacje, które nie posiadają statusu OPP i dotychczas zbierały 1% pod szyldem innej organizacji, która ten status posiadała. Po nowelizacji nie jest to już możliwe, a korzystanie z tego rodzaju rozwiązań może skutkować cofnięciem zebranych środków.

Alternatywą dla 1% z podatku może być średnio 2,5% z zakupów w internecie. Taką możliwość daje serwis FaniMani.pl. Pierwsza i jedyna tego rodzaju platforma w Polsce!

Najważniejsze aspekty zbierania darowizn od zakupów w internecie:
•    zbierać można przez cały rok,
•    wspierać Was może każdy, kto kupuje w internecie, i nieważne, czy jest z Waszej miejscowości, czy też mieszka 1000 km dalej. Wystarczy, że przejdzie do sklepu przez FaniMani.pl i wybierze organizację,
•    przejrzystość - zarówno użytkownik, jak i organizacja mają wgląd w pełną historię darowizn,
•    wypłata środków w formie darowizny co kwartał (powyżej 100zł),
•    ponad 750 partnerów - sklepów internetowych w tym wiele znanych marek,
•    gotowe materiały reklamowe - https://fanimani.pl/zbieraj-wiecej/
•    zbierać mogą organizacje formalne (fundacje, stowarzyszenia), jak i nieformalne (kluby sportowe, koła gospodyń, rady rodziców, OSP, organizacje kulturalne i inne),
•    zbieranie można rozpocząć w 5 minut - po założeniu profilu organizacji od razu można zbierać (weryfikacja następuje przed wypłatą środków)

Referencje od Fundacji Avalon, która od lutego 2015 zbiera na FaniMani.pl:
Dzięki FaniMani dostaliśmy nową możliwość zbierania środków na rzecz naszej organizacji. Ponadto FaniMani umożliwiło nam zbieranie środków nie tylko na cele statutowe, ale także na rzecz konkretnych Podopiecznych Fundacji.

Łukasz Wielgosz
Fundacja Avalon