Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że do 21 września 2020r. należy wypełnić druk zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczyć go do Urzędu Miasta i Gminy - więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

   W dniach 22-23.10.2016 r rozegrano w Górznie po raz piąty Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tegorocznym turnieju wzięło udział 12 zespołów rozlosowanych do trzech grup eliminacyjnych. W sobotę rozegrano mecze eliminacyjne, które wyłoniły po dwie najlepsze zespoły w grupie. W grupie pierwszej zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły zespoły Urzędu Miejskiego z Torunia z drugą drużyną Tczewa. Mecz o dominację w grupie zakończył się zwycięstwem po tie-break drugiego zespołu z Tczewa. Trzecie miejsce zajął zespół Starostwa Brodnica a czwarte Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych z Warszawy.

 Mecze w drugiej grupie były bardzo wyrównane. O dwa premiowane miejsca walczyły ze sobą trzy zespoły: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kamień Krajeński oraz pierwszy zespół Tczewa. Ostatecznie najlepszym zespołem okazał się team Kamienia Krajeńskiego zdobywając 7 pkt przed Urzędem Marszałkowskim 6 pkt oraz Tczewem z dorobkiem 5 pkt. Na czwartym miejscu uplasował się zespół Choczewa II. Grupę trzecią zdominował ubiegłoroczny zwycięzca zespół Starego Pola zdobywając komplet 9 pkt. Drugie miejsce z dorobkiem 6 pkt zajął zespół Choczewa I. Na trzecim miejscu z trzema punktami uplasował się Sępólna Krajeńskiego. Gospodarze turnieju reprezentanci Urzędu Miasta i Gminy Górzno okazali się bardzo gościnni zajmując czwarte miejsce. Po meczach eliminacyjnych rozegrano jeszcze w sobotę mecze półfinałowe. Tczew II przegrał z UM Woj. Kujawsko-Pomorskiego 0:2, Stare Pole 2:0 pokonało UM Toruń a Kamień Krajeński wygrał z Choczewem I 2:1. Zwycięzcy meczów półfinałowych spotkali się w niedzielę w walce o miejsca 1-3. Najlepszym zespołem piątego turnieju okazała się podobnie jak w ubiegłym roku drużyna Starego Pola pokonując w finale UM Woj. Kuj.-Pom. 2:1 oraz Kamień Krajeński 2:0. Drugie miejsce zajął Kamień Krajeński pokonując UM Woj. Kuj.-Pom. 2:0. W meczach o miejsca 4-6 zespoły Tczewa II i Choczewa I uzyskały po 5 pkt. W bezpośrednim spotkaniu lepsi okazali się siatkarze z Choczewa i oni zajęli czwarte miejsce. Na szóstym miejscu uplasował się zespół UM w Toruniu. W meczach o miejsca 7-9 spotkały się drużyny, które w sobotnich meczach eliminacyjnych zajęły w swoich grupach trzecie miejsca. Wśród tych drużyn najlepszym zespołem okazał się Tczew I przed Starostwem Brodnica oraz Sępólnem Krajeńskim. Mecze czwartych drużyn z eliminacji sobotnich zdominowali siatkarze z Górzna, którzy pokazali swój potencjał pokonując kolejno Choczewo II 2:1 oraz Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Projektów Unijnych 2:0. Na zakończenie turnieju Burmistrz Górzna Tomasz Kinicki wręczył wszystkim uczestnikom ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy pamiątkowe medale. Najlepsze trzy drużyny otrzymały z rąk Burmistrza okazałe puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Pozostałe drużyny z miejsc 4-12 otrzymały okolicznościowe statuetki. Najsympatyczniejszą drużyną turnieju w ocenie sędziów została ekipa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Sponsorami zawodów byli: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Samorząd Mieszkańców Górzna, OEE „Wilga” oraz Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych. Na zakończenie turnieju Burmistrz Górzna pogratulował wszystkim drużynom zaangażowania podczas rozgrywanych meczów i zaprosił do udziału w przyszłorocznym turnieju. Wszystkie zespoły podziękowały organizatorom za zorganizowanie turnieju i zadeklarowały udział w przyszłorocznych już szóstych zawodach siatkarskich pracowników samorządowych.