Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

     I wojna światowa trwa w najlepsze, jest rok 1916-ty. Dzisiejsza widokówka to kolejna perełka. Na awersie trójpolowe zdjęcia. Na górze pruski urząd celny i przejście graniczne (dziś jeszcze można go zobaczyć). W środku rosyjski urząd celny wraz z przejściem granicznym w pełnej krasie i pogranicznikami. Temat ten pojawił się w części 11-tej  naszej prezentacji dotyczącej roku 1914-tego. W tym przypadku jest możliwość porównania obu przejść granicznych. Na dolnym zdjęciu podpis „dwa jeziora” z ich widokami, Trakt Lidzbarski (ul. Leśna) i młyn wodny na Górzance. Ciekawostką jest droga biegnąca tuż przy Jeziorze Małym czyli Młyńskim. Na rewersie adres do konkretnego żołnierza z nazwą jednostki, w której służył. Stempel pocztowy z datą 16 lutego 1916 roku, dopisek Feld (polowa) do tekstu Postkarte. Tekst pisany Kurrentą z datą 15 lutego 1916. Wydawca: M.A. Arnhold (wcześniej opisywany).

 Na awersie trójpolowe zdjęcia. Na górze pruski urząd celny i przejście graniczne (dziś jeszcze można go zobaczyć). W środku rosyjski urząd celny wraz z przejściem granicznym w pełnej krasie i pogranicznikami.

Na rewersie adres do konkretnego żołnierza z nazwą jednostki, w której służył. Stempel pocztowy z datą 16 lutego 1916 roku, dopisek Feld (polowa) do tekstu Postkarte. Tekst pisany Kurrentą z datą 15 lutego 1916. Wydawca: M.A. Arnhold (wcześniej opisywany).