Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

     Jest rok 1918. Wojna trwa w najlepsze. W naszej prezentacji przedstawiamy widokówkę dwupolową z Górzna. Na górnym kolorowanym zdjęciu widać fragment pierzei Rynku. Tam gdzie dziś siedzibę ma Gminny Ośrodek Kultury była restauracja. Napis w języku niemieckim: Rynek z kościołem katolickim. Na dolnym zdjęciu popularny widok miasta ze wzgórza cmentarnego z kościołem ewangelickim. Na rewersie adresat to osoba mieszkająca w Niemczech (Delmenhorst), napis poczta polowa oraz nazwa jednostki militarnej nadawcy stacjonujący w Brodnicy. Ciekawostką jest, że pocztówka została wysłana ze Strasburga (Brodnicy) dnia 17 marca 1918 roku. Nadawca pisał tekst pozdrowień w języku niemieckim a nie w odmianie tego języka, jaki był popularny na naszym terenie czyli Kurrentą. Wydawca: M.A. Arnhold (występujący już wielokrotnie przy innych widokówkach Górzna).

Na górnym kolorowanym zdjęciu widać fragment pierzei Rynku. Tam gdzie dziś siedzibę ma Gminny Ośrodek Kultury była restauracja. Napis w języku niemieckim: Rynek z kościołem katolickim. Na dolnym zdjęciu popularny widok miasta ze wzgórza cmentarnego z kościołem ewangelickim.

Na rewersie adresat to osoba mieszkająca w Niemczech (Delmenhorst), napis poczta polowa oraz nazwa jednostki militarnej nadawcy stacjonujący w Brodnicy. Ciekawostką jest, że pocztówka została wysłana ze Strasburga (Brodnicy) dnia 17 marca 1918 roku. Nadawca pisał tekst pozdrowień w języku niemieckim a nie w odmianie tego języka, jaki był popularny na naszym terenie czyli Kurrentą. Wydawca: M.A. Arnhold (występujący już wielokrotnie przy innych widokówkach Górzna).