Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GÓRZNO zaprasza wszystkich przebywających na terenie Miasta i Gminy Górzno do korzystania z bezpłatnego mobilnego systemu ostrzegania i informowania:
- o zagrożeniach meteorologicznych jak: wichury, burze, intensywne opady i inne stany alarmowe
- o imprezach kulturalnych i sportowych
- o innych ważnych wydarzeniach dotyczących mieszkańców miasta i gminy Górzno.

Zarejestruj się już teraz w bezpłatnym systemie korzystając  z formularza rejestracyjnego

 

w miejscu wpisz gminę/miasto/powiat wpisujemy Górzno, powiat brodnicki, gmina miejsko-wiejska.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brodnicy w Brodnicy informuje, że Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy ul. Kujawska 4, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów w październiku br. uruchomił gabinet medycyny podróży  (czynny w każdy czwartek w godz. 15.00 – 18.00).

Podróże do krajów egzotycznych Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej, Azji mogą być czasami ryzykowne. Bardzo ważne jest, aby przed każdym takim wyjazdem poddać się badaniu lekarskiemu. Jednym z podstawowych środków ostrożności są szczepienia ochronne, które stanowią najlepszy sposób zapobiegania chorobom zakaźnym. W gabinecie medycyny podróży osoba planująca wyjazd zagraniczny otrzyma poradę dotyczącą zagrożeń wynikających z wyjazdu, sposobów profilaktyki chorób zakaźnych z uwzględnieniem szczepień obowiązkowych wymaganych Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi i zalecanych zależnych od charakteru podróży, sytuacji epidemiologicznej danego kraju oraz zasad postępowania w przypadku zachorowań związanych z egzotycznymi podróżami.