Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

logo unia rybactwo 2018

Dnia 5 września 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera i wicemarszałka Dariusza Kurzawy, odbyła się ceremonia wręczenia umów o dofinansowanie projektów z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno podpisał umowę na zadanie pn. Zagospodarowanie terenu przy jeziorze Górznieńskim i stawie na Wisiałkach w Górznie poprzez wybudowanie 2 ciągów pieszych wraz z elementami infrastruktury towarzyszącej oraz zakupem wyposażenia.
Miasto i Gmina Górzno otrzymała dofinansowane na operacje w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej', objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze", z wyłączeniem projektów grantowych.
W ramach przedmiotowego zadania na terenie przyległym do jeziora Górznieńskiego w Górznie zostanie przebudowane wejście na kąpielisko oraz wytyczony i wybudowany ciąg pieszy, który umożliwi osobom niepełnosprawnym miedzy innymi ruchowo wejście na teren miejsca przeznaczonego do kąpieli. Na wejściu na kąpielisko ustawiony zostanie punkt informacji turystycznej, w którym osoba obsługująca udzieli informacji turystycznej, wyda folder promocyjny, pokieruje do miejsc atrakcyjnych turystycznie, rekreacyjnie, kulturowo. W związku z tym, że wybudowane ciągi piesze pozwolą na korzystanie z kąpieliska i jeziora osobom niepełnosprawnym zamontujemy przebieralnie dla osób niepełnosprawnych, która jednocześnie będzie mogła służyć matkom w celu np. nakarmienia lub przebrania dziecka. Na kąpielisku zamontujemy 2 place zabaw (tzw. mały i duży) zakupimy 6 sztuk rowerów wodnych, 10 kajaków oraz 30 sztuk leżaków plażowych z tworzywa sztucznego. Kąpielisko zostanie ogrodzone nowym płotem z paneli wraz z bramą wjazdową i bramką oraz wyposażymy je w kosze i ławki. Natomiast na tzw. terenach rekreacyjno-wypoczynkowych Wisiałki w ramach przedmiotowego zadania planujemy wybudować wokół stawu ciąg pieszy z kostki brukowej. Dodatkowo zamontujemy 2 sztuki lamp solarnych. Wyposażymy teren w ławki i kosze. Całkowita wartość zadania wynosi 328 604,76 zł. Kwota dofinansowania to 227 084 zł.