Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

W dniach 7-8 października rozegrano w Górznie po raz szósty Ogólnopolski Turniej Siatkówki o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas tegorocznej edycji turnieju rywalizowało 10 drużyn. W sobotę rozegrano mecze w dwóch grupach eliminacyjnych, w których zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym.

Grupę pierwszą z dorobkiem 11 punktów wygrali samorządowcy z Sępólna Krajeńskiego wyprzedzając Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

w Toruniu – 7 pkt. Obie drużyny awansowały do niedzielnych półfinałów. Na trzecim miejscu uplasowali się siatkarze z Powiatu Tczewskiego (6 pkt). O miejsca IV i V trwała zacięta walka pomiędzy drużynami Choczewa 2 i Gminy Miasta Toruń. Po rozegraniu wszystkich meczów eliminacyjnych w grupie I okazało się, że obie drużyny zdobyły po 3 pkt. Również w setach był ten sam wynik 3:7. Według regulaminu turnieju ostatecznie o kolejności miejsc zdecydował stosunek „małych punktów”, w których lepszymi okazali się siatkarze Choczewa 2. Zespoły z miejsc 3 i 4 rozegrały w niedzielę mecze o miejsca V-VIII. Drugą grupę zdominowali samorządowcy ze Starego Pola, którzy wygrali wszystkie mecze po 2:0 zdobywając maksymalną ilość 12 punktów. Drugie miejsce zajęli siatkarze Choczewa 1 z dorobkiem 8 pkt. Trzecie miejsce z dorobkiem 5 pkt zdobył Solec Kujawski a czwarte Urząd Miasta i Gminy Górzno (4 pkt). Obie drużyny zagrały w niedzielę o miejsca V-VIII. Mecze niedzielne rozpoczęły się od dwóch półfinałów. W pierwszym Urząd marszałkowski z Torunia przegrał z faworytem turnieju zespołem Starego Pola o:2. Drugi półfinał zakończył się również wynikiem 2:0 dla Sępólna Krajeńskiego. W meczu o III miejsce spotkały się zespoły, które przegrały swoje półfinały. Mecz zakończył się zwycięstwem Choczewa 1 wynikiem 2:0. Finał turnieju to popis ubiegłorocznych zwycięzców zespołu Stare Pole, który również w tym roku zwyciężył pokonując Sępólno Krajeńskie 2:0.

Bardzo ciekawe były pojedynki w meczach o miejsca V-VIII, w których uczestniczyli siatkarze z Górzna. Ostatecznie piąte miejsce zdobyła drużyna Powiatu Tczewskiego, która przegrała jedynie z drużyną z Górzna 1:2 wygrywając pozostałe mecze po 2:0. O miejsce VI-VII trwała zacięta rywalizacja pomiędzy Górznem i Solcem Kujawskim. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po 4 pkt. O końcowej klasyfikacji decydowały sety, w których lepszymi okazali się samorządowcy z Solca Kujawskiego. VIII miejsce zdobyli siatkarze Choczewa 2 z dorobkiem 3 pkt. Miejsce IX po zwycięstwie nad Gminą Miasta Toruń 2:0 wywalczyli siatkarze Choczewa 3. Na zakończenie turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe statuetki a najlepszym Puchary ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Najlepsza drużyna Powiatu brodnickiego została uhonorowana okazałym pucharem ufundowanym przez Prezesa Banku Spółdzielczego w Brodnicy Józefa Miturę. Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Samorząd Mieszkańców Górzna. Burmistrz Górzna zamykając VI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych zaprosił wszystkich na kolejne zawody za rok.