Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Nazwa i siedziba jednostki
Miasto i Gmina Górzno, ul. Rynek 1, 87 - 320 Górzno

Przedmiot sprzedaży
Używany samochód osobowy Opel Vivaro rocznik 2005 rok.


Cena wywoławcza

Cena wywoławcza za przedmiot sprzedaży wynosi 11.000,00 zł brutto.

Wysokość wadium
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 550,00 zł.
Wadium wnosi się w kasie Urzędu Miasta i Gminy Górzno nie później niż do godz. 9.30 w dniu 18 października 2021 r. lub na konto Urzędu Miasta i Gminy Górzno nr 78 9484 1150 2213 1300 1007 0005 tytułem wpłaty -  Przetarg Opel Vivaro najpóźniej do godz. 9.30 w dniu przetargu. Przystępujący do przetargu zobowiązany jest do przedłożenia oryginalnego dowodu wpłaty wadium.

Miejsce i termin, w którym można obejrzeć przedmiot sprzedaży
Przedmiot sprzedaży można obejrzeć przy Urzędzie Miasta i Gminy w Górznie(od strony ul. Pocztowej).

Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu
Przetarg odbędzie się w dniu 18 października 2021 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno, ul. Rynek 1, sala USC.

Pełne ogłoszenie

Parametry techniczne samochodu (PDF)

Zdjęcia

    Przy pochmurnej pogodzie ale bez deszczu rozegrano w Górznie dwudziestą edycję biegów po schodach. XX Bieg po schodach miał się odbyć w ubiegłym roku, ale ze względu na epidemię Covid-19 został przeniesiony na rok bieżący. W jubileuszowym biegu wzięło udział 81 uczestników. Wśród najmłodszych uczestników w kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia Skarżyńska przed Michaliną Zulewską i Agatą Domagalską a wśród chłopców najlepszym okazał się Wiktor Wasielewski przed Filipem Ostrowskim oraz Igorem Kaczorowskim. W kategorii IV-VI klasa szkoły podstawowej wśród dziewcząt najlepszą była Weronika Wasielewska wyprzedzając Aleksandrę Łukaszewską oraz Nadię Marciniak. Tę samą kategorię wśród chłopców wygrał zdecydowanie Kacper Blinkiewicz wyprzedzając Miłosza Mijakowskiego , Igora Kwiatkowskiego oraz Ksawerego Marciniaka ( różnica między drugim a czwartym zawodnikiem wyniosła zaledwie 0,32 sekundy). Najstarsza kategoria rywalizowała w dwóch etapach (schody na ul. Bożogrobców oraz pod OEE „Wilga”). Najlepszą panią okazała się Natalia Żbikowska, wyprzedzając bliźniaczki Natalię i Małgorzatę Liwickie. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjnym okazał się Artur Szczucki pokonując Macieja Zulewskiego i Jakuba Domagalskiego. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i dyplomy wręczane przez Burmistrza Miasta i Gminy Górzno Tomasza Kinickiego. Również najmłodsza uczestniczka Wiktoria Wasielewska oraz najstarszy uczestnik Ryszard Drumiński otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe magnesy. Na zakończenie odbyło się losowanie 20 nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu. Sponsorami zawodów było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o.  Urząd Miasta i Gminy Górzno oraz OEE „Wilga”, który przygotował dla wszystkich uczestników gorącą zupę. Organizatorami był Urząd Miasta i Gminy w Górznie oraz Zespół Szkół w Górznie.  

Do ubezpieczenia zdrowotnego swoje dziecko zazwyczaj zgłaszają rodzice. Ale są sytuacje gdy dziadkowie, emeryci mogą ubezpieczyć wnuka.

Każdy emeryt ma prawo zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny, którzy  pozostają na jego utrzymaniu i  nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu. Do ubezpieczenia mogą też zgłosić krewnych wstępnych (ojciec, matka, dziadek, babcia) pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

Dziadkowie, emeryci mogą  zgłosić wnuka do ubezpieczenia zdrowotnego, ale tylko wtedy, jeśli jego rodzice nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu lub nie są uprawnieni

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że bonem można jeszcze płacić do końca marca przyszłego roku. Można więc z niego skorzystać jesienią czy zimą – płacąc za weekendowe wyjazdy z dzieckiem lub ferie zimowe w kraju.

Wiele rodzin z dziećmi podczas tegorocznych wakacji zdecydowało się na wczasy w kraju, płacąc za wypoczynek bonem turystycznym. Mieszkańcy naszego województwa spośród 225,5 tys. bonów turystycznych aktywowali 159,5 tys. bonów (71 procent). Całkowicie wykorzystali blisko 77 tys.
z nich. Natomiast suma płatności przekroczyła 87,6 mln zł- informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla rodzin, a także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku epidemii koronawirusa.  Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon również o wartości 500 zł. 

Nie wszyscy jednak uprawnieni z bonu skorzystali. Niektórzy nawet go jeszcze nie aktywowali.
W naszym regionie na aktywację czeka jeszcze 66 tys. bonów. Przypomnę, że bon turystyczny możemy aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). Na PUE ZUS sprawdzimy też, ile pieniędzy z bonu zostało jeszcze do wydania – mówi Krystyna Michałek.

Na opłacenie bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski rodzice mają czas tylko do końca marca 2022 roku, ale z samej usługi będzie można korzystać po tej dacie. Rodzice mogą na przykład bonem zapłacić za wycieczki szkolne, obozy, zieloną szkołę czy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, znajduje się na stronach: www.pot.gov.plwww.polska.travel, www.bonturystyczny.gov.pl

 

Zakład Usług Komunalnych w Górznie

Na podstawie art. 24 ust. 9 ustawy z dnia 7 czerwca 2001r.o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2020r. poz. 2028) oraz decyzji z dnia 16 września 2021 roku GD.RZT.70.334.32.2021/D.DW wydanej przez Dyrektora RZGW Wód Polskich w Gdańsku w sprawie  zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta i Gminy Górzno podaję do publicznej wiadomości:

Taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Miasta i Gminy Górzno obowiązujące w okresie od 06.10. 2021r. do 05.10.2022 r.

L.p.

Oznaczenie grupy

Taryfowa grupa odbiorców usług

Jednostka miary

Cena netto

Cena brutto (Vat 8%)

1.

W1

Odbiorcy usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę, pobierający wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi lub do celów rolniczych

zł/m3

2,86

3,09

2.

W2

Odbiorcy usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę, pobierający wodę przeznaczoną do pozostałych celów,

zł/m3

3,12

3,37

3.

 

Stawka opłaty abonamentowej miesięcznie za punkt poboru wody i/lub odprowadzania ścieków

 zł/miesiąc

2,00

2,16

4.

 

Odbiorcy usług zbiorowego odprowadzania ścieków

zł/m3

3,92

4,23

                                                                                  

Kierownik ZUK

/-/ Sławomir Rynkowski

 

W tym roku już po raz szósty organizujemy we współpracy z PTTK Międzypokoleniową Sztafetę Turystyczną.
 
Wyruszymy do Trójstyku województw 25 września. Zapraszamy do wspólnego wędrowania w pięknych okolicznościach przyrody.
 
By dotrzeć w samo południe do trójstyku proponujemy Państwu do wyboru trzy sztafety, każda wyruszą z górznieńskiego rynku:
 • Nordic-walking / Piesza o 9:00 (lider: Robert Sargalski),
 • Rowerowa o 10:00 (lider: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno")
 • Biegowa o 10:30 (lider: Aneta Tylicka)

W tym roku już po raz szósty organizujemy we współpracy z PTTK Międzypokoleniową Sztafetę Turystyczną. Wyruszymy do Trójstyku województw 25 września. Zapraszamy do wspólnego wędrowania w pięknych okolicznościach przyrody. By dotrzeć w samo południe do trójstyku proponujemy Państwu do wyboru trzy sztafety, każda wyruszą z górznieńskiego rynku: - Nordic-walking / Piesza o 9:00 (lider: Robert Sargalski), - Rowerowa o 10:00 (lider: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno") - Biegowa o 10:30 (lider: Aneta Tylicka

   Burmistrz Miasta i Gminy w Górznie zwołuje 1 października 2021 r o godz. 19:00 (piątek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie zebranie mieszkańców Górzna. Tematem zebrania będą wybory uzupełniające Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Górzna.

 

REGULAMIN

XX Bieg po schodach

2 października 2021 r. (sobota)

 

 • Zawody rozegrane zostaną w dwóch etapach: I etap – bieg po schodach ul. Bożogrobców, II etap – bieg po schodach do OEE „Wilga” (razem 282 stopnie). O zwycięstwie decyduje suma z dwóch biegów.
 • Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria – III klasa szkoły podstawowej i młodsi

II kategoria – IV-VI klasa szkoły podstawowej

VII klasa szkoły podstawowej  i starsi.

Będzie prowadzona osobno klasyfikacja dla dziewcząt oraz chłopców. Wśród wszystkich uczestników zawodów zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki. Wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowe magnesy.

 • I i II kategoria biegnie tylko po schodach do OEE „Wilga”

Zapisy uczestników przyjmują: Robert Sargalski Tel. 504 188 145  oraz Jacek Warmiński 566448350.

Początek zawodów o godzinie 10:00.

Niepełnoletni uczestnicy zawodów mogą startować wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Druk zgody stanowi załącznik do niniejszego regulaminu.

Oświadczenie (word)

Szanowni Państwo,

zbliża się październik - Miesiąc Świadomości Raka Piersi, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” nabiera w tym okresie szczególnego znaczenia. W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej.  Dotychczasowe wyniki realizacji Programu nie są satysfakcjonujące. Mimo, że  mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34 % uprawnionych Pań,

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 30 września 2021 r. (czwartek) o godz. 13.00,
w Urzędzie Miasta i Gminy w Górznie w sali posiedzeń, odbędzie się XXVIII Sesja Rady Miejskiej.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad.
 1. Stwierdzenie quorum.
 2. Wybór Sekretarza obrad.
 3. Przyjęcie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.  
 5. Informacja z wykonania uchwał Rady Miejskiej w Górznie.
 6. Sprawozdanie z pracy Burmistrza Miasta i Gminy w Górznie między sesjami.
 7. Rozpatrzenie projektów uchwał:
 • w sprawie zmian w budżecie na 2021 r.,
 • w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Górzno.

9. Zgłaszanie interpelacji.

     10. Odpowiedzi na interpelacje.

     11. Sprawy różne i wolne wnioski.

     12. Zakończenie obrad.

KOMISJA WSPÓLNA

Informuję, że Komisja Wspólna odbędzie się w dniu 30 września 2021 r. (czwartek) o godz. 11.00 w sali posiedzeń UMiGG.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Górznie

  (-) Jacek Ruciński

   W dniu 29.09.21r. o godzinie 19.00 w remizie OSP w Miesiączkowie odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie rozdysponowanie funduszu wiejskiego i sołeckiego na 2022r., oraz zmiana w funduszu sołeckim na 2021r. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

 

z Poważaniem

Sołtys Jan Zielaziński

Informujemy, że  część mieszkańców Miasta i Gminy Górzno nie spisała się jeszcze w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas tylko do 30 września

SPIS JEST OBOWIĄZKOWY !!!

25 września br. (sobota) w godzinach 8.00 – 12.00 będzie możliwość spisania się w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno, pokój nr 7 (parter). Ponadto możliwy jest kontakt telefoniczny z rachmistrzami pod numerami tel.: 571-931-076    lub    571-931-081.

Zapraszamy wszystkie osoby, które jeszcze nie dopełniły tego obowiązku.

Gminne Biuro Spisowe

 

Kujawsko Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza do udziału w XXXI OLIMPIADZIE WIEDZY ROLNICZEJ.

Eliminacje powiatowe odbędą się 1 października 2021r. w Urzędzie Gminy w Brzoziu o godz. 10.00.

Finał Wojewódzki odbędzie się 8 października 2021r.w Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie.

Dnia 24 września o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się szkolenie rolników dotyczące rozprzestrzeniania się ASF. Szkolenie przeprowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Wszystkich zainteresowanych serdeczne zapraszamy.

Urząd Miasta i Gminy Górzno

   W dniu 21.09.2021r. (wtorek) o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Górzno Wybudowanie.

   Tematem będzie ustalenie projektu budżetu na 2022 r. oraz sprawy bieżące.

W dniu 23.09.2021r. (czwartek) o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się zebranie mieszkańców Górzna.

Tematem zebrania będzie zatwierdzenie wniosku budżetowego na przyszły rok oraz sprawy bieżące.

Szanowni państwo!

W dniu 14 września 2021 r. Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Instytut Socjologii UMK w Toruniu organizują badanie fokusowe organizacji pozarządowych w ramach projektu "Obywatelskie obserwatorium wsi polskiej".

Temat badania dotyczy aktualnej kondycji organizacji, wpływu pandemii COVID19 na działania organizacji, wizji na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. badanie rozpoczyna się o godzinie 12.00 na platformie ZOOM. Potrwa maksymalnie 90 minut.

Link do rejestracji

https://forms.gle/wTJQ3q51C553gVzw8.

 

Link do spotkania:

https://zoom.us/j/92186876580?pwd=dnpBSlVFcGxFUE43cG1qeEorNWtBZz09

Meeting ID: 921 8687 6580          Passcode: 456795

 

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Knieć - Instytut Socjologii UMK