Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że do 21 września 2020r. należy wypełnić druk zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczyć go do Urzędu Miasta i Gminy - więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

   Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 23 września 2020 r. (środa) o godz.12.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Spraw Gospodarczych i Rolnictwa.

Przewodniczący Komisji

(-) Tomasz Stawicki

   Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 września 2020 r. (piątek) o godz.14.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów.

Przewodniczący Komisji

(-) Regina Lisińska

    Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 września 2020 r. (piątek) o godz. 13.00, w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno (sala posiedzeń) odbędzie się XVIII Sesja Rady Miejskiej. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz zaleceniami Prezesa Rady Ministrów, Głównego Inspektora Sanitarnego i innych organów dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, informuję że Sesja Rady Miejskiej w Górznie odbędzie się bez udziału gości i publiczności. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zaleceń.

porządek obrad (pdf)

Informuję, że Komisja Wspólna odbędzie się w dniu 23 września 2020 r. (środa) o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno (sala posiedzeń).

sadziMY las

     Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

     Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek. (wykaz miejsc odbioru sadzonek - pdf)

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 6,44 ha 64 tys. nowych drzew.

 

W dniu 22.09.2020 r. (wtorek) o godz. 1930 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się zebranie sołectwa Górzno-Wybudowanie.

Tematem będzie ustalenie projektu budżetu na 2021 r. oraz sprawy bieżące.

Prosimy aby na zebranie zabrać ze sobą maseczki.

                                                                                                               Sołtys Sołectwa Górzno Wybudowanie

Anna Wiśniewska

 

 

Rada Sołecka serdecznie zaprasza na zebranie sołeckie w dniu 21.09.2020 r. o godz. 19.00 w szkole w Czarny Bryńsk.    

Podczas zebrania omawiane będą sprawy bieżące oraz planowane założenia do budżetu na 2021 r.

 

Dnia 29 wrzesień 2020 r. o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się zebranie mieszkańców Górzna.

Tematem spotkania będzie podział środków budżetowych na rok 2021 oraz sprawy bieżące.

                                       Przewodniczący Samorządu Mieszkańców