Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że od 22 października 2020r. do odwołania wykonywanie zadań przez Urząd Miasta i Gminy w Górznie podlega ograniczeniu polegającym na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów - czytaj więcej

Miasto i Gmina Górzno pod kierunkiem dr Jadwigi Lewandowskiej rozpoczęło projekt badawczy pt. „Archeologiczne dziedzictwo Górzna - ocalić od zapomnienia (etap I - rok 2020)”. W tym celu w ostatnią sobotę (28.11.20 r.) pojawili się w Górznie archeolodzy oraz poszukiwacze z Brodnickiej Grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej. Pierwsze prace koncentrowały się na stanowisku archeologicznym numer 2, na tzw. Dziewiczej Górce i już przyniosły intersujące odkrycia, zwłaszcza monet z różnych okresów chronologicznych.

kopiec zwany „ dziewiczą górka”, na stoku oraz wierzchołku widać dorosłych ludzi. rosną drzewa

W związku z panującą pandemią COVID -19 i wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi wstrzymania m.in. organizacji  imprez a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy uprzejmie informuję, że „Gminne Mikołajki” w br. są odwołane.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno

W dniu 18 listopada 2020 r. na terenie naszej gminy odbyła się niecodzienna uroczystość. Mieszkaniec naszej gminy Pan Maksymilian Szymański z Fiałek obchodził 100. urodziny. Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Ewa Rogozińska oraz Sołtys Sołectwa Fiałki Zdzisław Moszczyński odwiedzili Pana Maksymiliana z okazji jubileuszu. Złożyli Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i gratulacje w imieniu mieszkańców gminy. Pan Maksymilian otrzymał z rąk Burmistrza list gratulacyjny oraz okolicznościowy prezent, kwiaty od mieszkańców Sołectwa Fiałki przekazał Sołtys.

 Zdjęcie Jubilata z Burmistrzem Górzna i Sołtysem wsi Fiałki

     Jubilat urodził się 18.11.1920 r. w Radoszkach. Miał jeszcze dwóch braci. Do II wojny światowej ciężko pracował jako robotnik rolny. W czasie wojny był artylerzystą i brał udział w bitwach na froncie włoskim. Po wojnie został zatrudniony jako robotnik leśny. W roku 1947 poślubił o 9 lat młodszą Monikę z domu Jarzynka. Żona zmarła w 2015 roku. Małżonkowie przeżyli razem 68 lat. Wychowali dziewięcioro dzieci, czterech synów (Jan, Alfons, Roman, Kazimierz) oraz pięć córek (Jadwiga, Teresa, Daniela, Halina, Grażyna). Ma 23 wnuków, 26 prawnuków i 1 praprawnuczkę. Panu Maksymilianowi gratulujemy tego pięknego jubileuszu. Jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych.

 

Flaga Polski - poziomy górny pas jest koloru białego a dolny koloru czerwonego

Podpisane w dniu 11 listopada 1918 r. zawieszenie broni przyniosło Polsce od dawna wyczekiwane wyzwolenie spod zaborów. Ten akt dziejowej sprawiedliwości był przede wszystkim owocem wytrwałego zmagania całego narodu o zachowanie tożsamości i duchowej wolności.. Wielu rodaków zapłaciło za wolność Ojczyzny najwyższą cenę, przelewając krew  i oddając życie w kolejnych powstaniach oraz na różnych frontach wojennych. Wszystkie te wysiłki ojcowie nasi opierali na nadziei płynącej z głębokiej wiary w Opatrzność Bożą. Dla naszego miasta datą odzyskania niepodległości jest dzień 18 stycznia 1920 roku. A więc nasi przodkowie musieli czekać na upragnioną wolność jeszcze całe 433 dni.                          

Dopiero w  1937 roku – 11 listopada został oficjalnie uznany za święto polskiej niepodległości. Podczas okupacji niemieckiej,
a później przez długie lata zniewolenia sowieckiego, święto to było rugowane ze świadomości społecznej. Dopiero od czasu transformacji ustrojowej w 1989 roku możemy świętować naszą niepodległość właśnie 11 listopada.

W tym roku święto to przypada na czas szczególny, wywołany obostrzeniami z powodu epidemii. Nie wolno nam jednak zapomnieć o naszej niepodległości. Świętujmy zatem ten radosny dzień w naszych sercach. Nie wstydźmy się naszej polskości. Niech zewnętrznym wyrazem naszego patriotyzmu będą udekorowane flagami narodowymi nasze ulice, domy, samochody i miejsca pracy.

 

Niech żyje wolna Polska!

 

Przypominamy, że dnia 11 listopada 2020 r. upływa termin podpisów online projektu „Pod Biało-Czerwoną”, w którym udział bierze Gmina. Więcej na ten temat tutaj.

 

Zawiera tekst: ARMiR

W związku z informacją od Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Toruniu, w związku z realizacją przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, uprzejmie informujemy o możliwości zgłaszania chęci bezpłatnego odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne do czwartku 12.11.2020 r. do Kierownika Biura Powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce preferowanego odbioru chryzantem, na formularzu zawartym poniżej.

W formularzu należy wskazać liczbę chryzantem doniczkowych i/lub ciętych, jakie chcieliby Państwo odebrać.

Kierownik Biura Powiatowego Agencji, po otrzymaniu zgłoszenia, wskaże miejsce odbioru chryzantem oraz poinformuje posiadacza chryzantem o zamiarze odbioru kwiatów.

W razie pytań, prosimy o kontakt z właściwym Biurem Powiatowym ARiMR.

Dodatkowo w poniższym linku znajdą Państwo zarówno adresy jak i numery telefonów do biur powiatowych ARiMR:

https://www.arimr.gov.pl/o-arimr/oddzialy-regionalne/kujawsko-pomorski-or02/dane-teleadresowe.html

 

Formularz (pdf)

 

Obraz zawiera teskt: "Informujemy 4 listopada kasa urzędu będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy"

 

Obraz zawiera tekst: „ZMIANY GODZIN OTWARCIA KASY. Informujemy, że od dnia 2 listopada 2020 do odwołania zmieniają się godziny otwarcia kasy w Urzędzie Miasta Gminy Górzno. Kasa będzie czynna od godz. 8:00 do godziny 12:30. Za utrudnienia przepraszamy”