Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że od dnia 22 czerwca br. Urząd Miasta i Gminy Górzno przywraca bezpośrednią obsługę interesantów. - czytaj więcej

 

Dnia 24 września o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się szkolenie rolników dotyczące rozprzestrzeniania się ASF. Szkolenie przeprowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Wszystkich zainteresowanych serdeczne zapraszamy.

Urząd Miasta i Gminy Górzno

W dniu 23.09.2021r. (czwartek) o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się zebranie mieszkańców Górzna.

Tematem zebrania będzie zatwierdzenie wniosku budżetowego na przyszły rok oraz sprawy bieżące.

   W dniu 21.09.2021r. (wtorek) o godz. 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Górzno Wybudowanie.

   Tematem będzie ustalenie projektu budżetu na 2022 r. oraz sprawy bieżące.

Szanowni państwo!

W dniu 14 września 2021 r. Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Instytut Socjologii UMK w Toruniu organizują badanie fokusowe organizacji pozarządowych w ramach projektu "Obywatelskie obserwatorium wsi polskiej".

Temat badania dotyczy aktualnej kondycji organizacji, wpływu pandemii COVID19 na działania organizacji, wizji na przyszłość.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. badanie rozpoczyna się o godzinie 12.00 na platformie ZOOM. Potrwa maksymalnie 90 minut.

Link do rejestracji

https://forms.gle/wTJQ3q51C553gVzw8.

 

Link do spotkania:

https://zoom.us/j/92186876580?pwd=dnpBSlVFcGxFUE43cG1qeEorNWtBZz09

Meeting ID: 921 8687 6580          Passcode: 456795

 

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Knieć - Instytut Socjologii UMK

Problem czerwcowych emerytur został już rozwiązany. Prezydent podpisał ustawę, która wchodzi w życie 18 września 2021 r. ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach czerwcowe emerytury, które przyznano w tym roku oraz renty rodzinne po członkach rodziny, którzy zmarli po 31 maja tego roku. Oznacza to, że osoby te nie będą musiały składać żadnego wniosku.

Ustawa zmienia zasady wyliczania emerytur na stałe. Zastosowanie do nich mają teraz dodatkowe waloryzacje kwartalne, które dotąd nie przysługiwały przy ustalaniu emerytury w czerwcu. Jest to dobra wiadomość dla osób, które w przyszłości będą kończyć wiek emerytalny w czerwcu. Bez obaw będą  mogły składać wnioski o świadczenie w tym miesiącu – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 13 września 2021 r. (poniedziałek) o godz. 13.00,
w Urzędzie Miasta i Gminy w Górznie w sali posiedzeń, odbędzie się XXVII Sesja Rady Miejskiej.

Proponowany porządek obrad:

     Informujemy, iż dyżur pracowników ZUS, w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno dotyczący świadczenia „Dobry Start” zostaje odwołany w dniu 07.09.2021 r. (wtorek) w godz.9.30-11.30. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Jednocześnie informujemy, że nowy termin dyżuru w Urzędzie Miasta i Gminy  Górzno to 14 września 2021r. w godz. 9.30-11.30

 

    Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w świątyni parafialnej, a zakończyły pod pomnikiem znajdującym się przy Rynku.. W uroczystości uczestniczyli, przedstawiciele delegacji, które złożyły wiązanki kwiatów oraz mieszkańców Miasta i Gminy Górzno. Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Górznie przedstawili krótką okolicznościową część artystyczną. Wartę honorową pełnili żołnierze z jednostki wojskowej z Brodnicy.  Po uroczystości, uczniowie i nauczyciele przemieścili się  do szkół, w których miały miejsca uroczyste rozpoczęcia roku szkolnego. Z tej okazji, chcielibyśmy życzyć wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz  nauczycielom i pracownikom oświaty wiele cierpliwości, wyrozumiałości, energii i motywacji do działania. Powodzenia!

1.	Kobieta stojąca na baczność przy pomniku poświęconym poległym w II wojnie światowej. Kobieta ma na sobie mundur wojskowy, trzyma broń. Obok pomnika znajdują się biało czerwone flagi i czerwony znicz2.	Mężczyzna w ciemnych okularach i garniturze stoi przy mównicy. Stoi na baczność, przed sobą ma mikrofon. Za nim pomnik, obok którego stoją żołnierze i biało czerwone flagi.3.	Dwie kobiety stoją na chodniku, rozmawiają ze sobą. W rękach trzymają patriotycznie udekorowane wiązanki kwiatów. Bukiety mają biało czerwone kokardy.4.	Patriotycznie udekorowane wiązanki kwiatów, bukiety mają biało czerwone kokardy, leżą na pomniku. Wśród nich stoi czerwony znicz. W tle widać flagi Polski.

Informujemy, że w Zespole Opieki Zdrowotnej w Brodnicy ul. Wiejska 9  realizowany jest projekt „Program profilaktyczny -wczesne wykrywanie raka jelita grubego” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizacja projektu profilaktycznego została przedłużona do końca marca 2022 roku.

Program polega na wykonywaniu kolonoskopii przesiewowych w populacji osób średniego ryzyka, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach oraz nie mają objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego. Dotyczy osób pracujących oraz pozostających bez pracy z przyczyn zdrowotnych. Świadczeniobiorcami są także osoby spełniające warunki:

  • w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,
  • w wieku 40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,
  • w wieku 25-49 lat, z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością (HNPCC). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny HNPCC w poradni genetycznej na podstawie badania genetycznego.

Cele Programu:

  • zwiększenie odsetka raków wykrywalnych we wczesnych stadiach zaawansowania
  • zwiększenie odsetka wyleczenia
  • obniżenie zachorowalności na raka jelita grubego
  • obniżenie umieralności na raka jelita grubego
  • obniżenie kosztów leczenia raka w skali kraju (dzięki leczeniu raków wykrywanych we wczesnych stadiach zaawansowania i dzięki usuwaniu stanów przedrakowych – polipów).

Informacje i zapisy pod nr tel.: 56 668 92 39

Szczegółowe informacje: https://zozbrodnica.pl/aktualnosci/wczesne-wykrywanie-raka-jelita-grubego-2/