Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 20 listopada 2019 r. (środa) o godz.9.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno, odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

Przewodniczący Komisji

-//- Janina Majkowska

Zarząd Koła Łowieckiego "Sokół" informuje o dodatkowym zbiorowym polowaniu w dniu 24.11.2019r. w godz. 7.30. - 14.00

informacja (pdf)

   Z okazji przypadającego na koniec października Międzynarodowego Dnia Animacji zapraszamy do GOK-u na prezentację filmów animowanych laureatów 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Na program składa się 18 krótkich filmów, ok. 110 min.
Idea Międzynarodowego Dnia Animacji zrodziła się na początku XXI wieku dla upamiętnienia pierwszego publicznego pokazu animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda, który odbył się 28 października 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu. Powszechnie uznaje się to wydarzenie za symboliczny początek historii animacji.
Zapraszamy gorąco do GOK-u 7 listopada o 18:30, wstęp wolny. Filmy przeznaczone są dla widzów 16+

dzień animacji 2019 program

Rada Miejska w Górznie

 

OGŁOSZENIE

 

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 06 listopada 2019 r. (środa) o godz.12.30 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Przewodniczący Komisji

-//- Bolesław Wasielewski

 

 

Dnia 31.10.2019 r. (czwartek) Urząd Miasta i Gminy Górzno będzie czynny do godz.14.30.

                                                                                                       przepraszamy

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 4 listopada 2019 r. (poniedziałek) o godz.11.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów.

Przewodniczący Komisji

-//- Regina Lisińska

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego usuwanie folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

ogłoszenie i formularz (pdf)

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 30 października 2019 r. (środa) o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Górznie (sala USC), odbędzie się XI Sesja Rady Miejskiej.

Informuję, że Komisja Wspólna odbędzie się w dniu 30 października 2019 r. (środa) o godz. 11.30 w Urzędzie Miasta i Gminy w Górznie (sala USC).

porządek obrad (pdf)

Plan polowań zbiorowych w sezonie łowieckim 2019/2020 Koła Łowieckiego "Sokół" w Świedziebni

plan polowań (pdf)

   Po raz ósmy Górzno gościło siatkarzy podczas Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Pracowników Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 11 ekip siatkarskich, łącznie z pięciokrotnym triumfatorem rozgrywek zespołem Gminy Stare Pole. Turniej rozpoczął się w sobotę od gier eliminacyjnych w dwóch rozlosowanych grupach, w których zespoły grały systemem każdy z każdym. W grupie pierwszej (5-zespołowej) klasą dla siebie był zespół Gminy Toruń, który pokonał wszystkie drużyny zdobywając 11 pkt.  Drugie miejsce zdobył zespół Urzędu Marszałkowskiego z Torunia. Obie drużyny weszły z grupy pierwszej do meczów półfinałowych. Trzeci zespół – Gmina Nowa Wieś Lęborska oraz czwarty – Gmina Lubicz zakwalifikowały się do niedzielnych meczów o miejsca 5-8. W drugiej grupie (6-zespołowej)  znalazł się faworyt turnieju – pięciokrotny zwycięzca turniejów w Górznie zespół Starego Pola. Mecze eliminacyjne w tej grupie stały na bardzo wysokim poziomie i przynajmniej cztery zespoły przy odrobinie szczęścia mogłyby wygrać grupę. Wszystkie swoje mecze wygrała  drużyna Gminy Starogard Gdański wyprzedzając o dwa pkt. zespół Starego Pola. Obie te drużyny uzupełniły skład niedzielnych półfinałów. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z Solca Kujawskiego a czwarte Powiat Tczewski przechodząc do gier niedzielnych o miejsca 5-8. Niedzielne rozgrywki finałowe rozpoczęły się od meczów o miejsca 9-11. Mecze te były rozgrywką bratobójczą, w której walczyły drużyny z Choczewa. Ostatecznie dziewiątą pozycję zajęli siatkarze Choczewa III przed Choczewem I i Choczewem II. W meczach o miejsca 5-8 Powiat Tczewski wygrał z Nową Wsią Lęborską 2:0 i w tym samym stosunku Solec Kujawski pokonał Gminę Lubicz. Ostatecznie Powiat Tczewski po zwycięstwie 2:1 nad Solcem Kujawskim zajął 5 miejsce. W meczu o 7 miejsce Gmina Lubicz pokonała zwyciężyła 2:1 Nową Wieś Lęborską. Mecze półfinałowe i finał to siatkówka dla koneserów na bardzo wysokim poziomie. Spotkania była bardzo wyrównane i zacięte. W pierwszym meczu półfinałowym Gmina Toruń przegrała 1:2 z faworytem – siatkarzami Starego Pola. Natomiast w drugim półfinale Starogard Gdański pokonał Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2:0. Przed meczem finałowym rozegrano spotkanie o trzecie miejsce, w którym zmierzyły się drużyny z Torunia. Po pasjonującym spotkaniu Urząd Marszałkowski pokonał 2:1 Gminę Toruń. Mecz finałowy pomiędzy Starogardem Gdańskim a Starym Polem zakończył się niespodzianką. Faworyt (pięciokrotny zwycięzca turnieju) Stare Pole niespodziewanie przegrał z drużyną Gminy Starogard Gdański 2:0. Podsumowując turniej Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki podkreślił wysoki poziom sportowy i organizacyjny, wręczył najlepszym puchary i statuetki oraz zaprosił wszystkie zespoły w przyszłoroczny turniej. Organizatorami turnieju byli:

  1. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
  2. Miasto i Gmina Górzno
  3. Zespół Szkół w Górznie