Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

sisms

gospodarka odpadami

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY GÓRZNO

z dnia 03 kwietnia 2020 roku, godz.15.00

DOTYCZĄCY SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM STANU  EPIDEMII

      Na podstawie oficjalnych źródeł informuję, że na terenie Miasta  i Gminy Górzno nie stwierdzono dotychczas przypadku osoby zakażonej koronawirusem SARS CoV-2.Na ten moment sytuacja epidemiologiczna przedstawia się następująco:

 1. W kwarantannie domowej znajduje się 6 osób w 3 gospodarstwach domowych.

     Osoby objęte kwarantanną domową są poddawane kontroli obecności w wyznaczonym miejscu bez względu na porę. Opuszczanie miejsc kwarantanny jest zakazane. Wobec naruszających ten obowiązek będą wyciągane konsekwencje. Na terenie całego Państwa zostały wprowadzone nowe zaostrzone  zasady bezpieczeństwa związane z przemieszczaniem się osób do 18 roku życia, zakaz zgromadzeń, odległości między osobami czy nowe zasady kwarantanny domowej. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i w związku z epidemią znacząco spadły przychody  zainteresuj się możliwościami jakie daje Tarcza Antykryzysowa. W zakupach żywności podejmuj racjonalne wybory, wybierając polską żywność.  # Zostań w domu !# Nie kłam medyka!

     Ze względu na szczególną sytuację epidemii apeluję o zachowanie rygorów bezpieczeństwa sanitarnego i bezwzględne stosowanie się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Policji. O ewentualnej zmianie sytuacji epidemiologicznej oraz podejmowanych w związku z tym działaniach będziemy powiadamiać na bieżąco .

                                       Tomasz Kinicki

                                             Burmistrz Miasta i Gminy Górzno

ZUK w Górznie informuje: w związku z  modernizacją sieci wodociągowej w dniu 02 kwietnia 2020 roku nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Św. Floriana na odcinku od Straży Pożarnej - nr 16  do numeru 19 – granicy miasta.

Przerwa nastąpi w godzinach 9-12 (godziny mogą ulec zmianie)

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

W związku z panującą sytuacją, która uniemożliwia bezpośredni kontakt mieszkańców z Radnymi Rady Miejskiej poniżej podajemy numery telefonów do ewentualnego wykorzystania.

 1. Piotr Grabowski - 693 396 656,
 2. Krzysztof Kamiński - 501 291 262,
 3. Jerzy Kopistecki - 500 848 966,
 4. Regina Lisińska - 602 851 925,
 5. Justyna Łubińska - 726 564 174,
 6. Janina Majkowska - 668 347 202,
 7. Jerzy Moszczyński - 532 306 818,
 8. Henryk Murawski - 889 813 894,
 9. Adam Pobłocki - 508 726 111,
 10. Wojciech Pokorski - 692 566 817,
 11. Jacek Ruciński - 604 909 453,
 12. Tomasz Stawicki - 606 407 433,
 13. Tomasz Truszczyński - 882 806 917,
 14. Bolesław Wasielewski - 600 703 747,
 15. Artur Weber - 693 396 417.

energa 2020

Szanowni Państwo,

w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów ARiMR i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie. Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR tzn.:

- ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych oraz centrali ARiMR - jednostki te pracują bez kontaktu z interesantami;

- kontakt z ARiMR – wyłącznie telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej
lub elektronicznej), numery telefonów i adresy e-mail będą dostępne w widocznym miejscu przy wejściu do placówki Agencji;

- w sytuacji braku możliwości skorzystania z powyższych rozwiązań we wszystkich jednostkach organizacyjnych ARiMR udostępnione zostaną wrzutnie / urny, w których możliwe będzie pozostawienie dokumentów / wniosków / oświadczeń bez konieczności kontaktu z pracownikami Agencji.

prąd ze słońca

    Miasto i Gmina Górzno to idealne miejsce do instalacji paneli fotowoltaicznych. W naszej Gminie produkcja własnego prądu jest bardzo opłacalna. Mieszkańcy montujący instalacje szybko odczują zwrot kosztów i brak opłat za energię elektryczną. Dodatkowym atutem jest fakt, że montując instalacje jesteśmy ekologiczni a co za tym idzie przyczyniamy się do tego, aby nasze Górzno było EKO i korzystające z odnawialnych źródeł energii.

Firma Columbus Energy chcąc być partnerem Miasta i Gminy Górzno w postępie ekologicznym w naszym pięknym regionie proponuje Mieszkańcom naszej Gminy darmowy dojazd Doradcy Energetycznego oraz darmowy audyt i projekt instalacji na danej nieruchomości. Doradca pomoże także z wszelkimi formalnościami w Zakładzie Energetycznym niezbędnymi do montażu instalacji oraz dotacją „Mój prąd”.

Wystarczy zadzwonić pod numer 726 300 960 i zaprosić Doradcę Energetycznego na spotkanie.

Więcej informacji o firmie Columbus Energy na stronie internetowej https://columbusenergy.pl

 

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Górzno w związku z wypłatą świadczeń w dniu 20 (piątek) oraz dniu 23 (poniedziałek) marca 2020 r. Urząd Miasta i Gminy Górzno/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował wypłaty w sposób następujący:

 1. Wypłaty świadczeń w kasie Urzędu Miasta i Gminy Górzno będą realizowane od godziny 11.00, nie dłużej jednak niż do godziny 12.30.
 2. Prosimy, aby osoby oczekujące ustawiły się w kolejce przed Urzędem z zachowaniem przynajmniej jednego metra odległości od siebie.
 3. Klienci będą wchodzić do budynku pojedynczo w towarzystwie pracownika GOPS, po wcześniejszym zarejestrowaniu.
 4. Prosimy o wyrozumiałość, zastosowanie się do powyższej prośby co umożliwi sprawne wypłaty świadczeń.

                                                                          Urząd Miasta i Gminy Górzno

                                                          Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Górznie