Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

sisms

gospodarka odpadami

energa awarie

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

Apteki ogólnodostępne, położone na terenie powiatu brodnickiego pełnia dyżury, umożliwiające dostępność świadczeń w godzinach nocnych 22.00- 8.00 oraz w niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach 22.00-8.00. Dyżur apteki rozpoczyna się o godzinie 22.00 w dniu wskazanym w harmonogramie a kończy dnia następnego o godz. 8.00.

Na dzień przed mikołajkami zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy w GOK-u, podczas której odbędą się warsztaty dawnych zabaw, zdobnictwa i tańca - dla dzieci wraz z opiekunami.

Historia o Ptasim Weselu jest obecna w tradycji muzycznej całej Polski. Korzystając z różnorodności form – tańca, śpiewu, dawnych zabaw i technik tworzenia ozdób – przygotowujemy się do wesela Króla Ptaków. 
Kolorowe wycinanki wykonane w czasie warsztatów ozdobią drzewo życia. Dzieci przygotują dekoracje weselne, korony dla panny młodej i ptasiego króla. Poznają ptasie tańce – sroczkę, kokoszkę, przepiórkę i nauczą się kilku zwrotek „ptasiego wesela”. 
Na jego dworze znajdą dla siebie miejsce ptaki śpiewające, grajkowie, tancerze soliści i tańczący ptasi ludek. 
Będziemy także bawić się głosem naśladując ptasie zawołania, wzorując się na tradycyjnych przykładach poszukamy nowych „tłumaczeń” ptasiej mowy. 
Spotkanie jest podzielone na trzy części:
– taneczną: naukę tańców i zabaw
– plastyczną: wykonanie ozdób, 
– i wieńczący wszystko finał: koncert (do oglądania i słuchania) i zabawa taneczna dla dzieci, rodziców i muzyków razem radujących się na Ptasim Weselu.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 7 grudnia 2018r. (piątek) o godz.13.00 w Zespole Szkół w Górznie odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Przewodniczący Komisji

(-) Bolesław Wasielewski

  OGŁOSZENIE

      Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 10 grudnia 2018r. (poniedziałek o godz.11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie odbędzie się posiedzenie Komisji Spraw Gospodarczych i Rolnictwa.

Przewodniczący Komisji

(-) Tomasz Stawicki

  OGŁOSZENIE

 

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 10 grudnia 2018r. (poniedziałek) o godz.13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury  w Górznie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów.

Przewodniczący Komisji

(-) Regina Lisińska

 

Informujemy, że 1 grudnia br. , w godz. 9:00 - 14:00 w biurach powiatowych ARiMR odbędzie się Dzień Konsultacji dla wszystkich zainteresowanych możliwością założenia koła gospodyń wiejskich oraz ubiegania się o pomoc finansową.

Biura powiatowe są do dyspozycji chętnych uczestników spotkania, a wsparcie informacyjne zapewniają pełnomocnicy ds. kół gospodyń wiejskich, którzy wyjaśnią m.in. jak wypełnić dokumenty rejestracyjne i ubiegać się o dotacje na działalność.

Informacja (pdf)

 

 

 

Sondaż Przemysława Betlejewskiego, studenta Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Link do sondażu:

https://goo.gl/forms/jH9FK0mTq9eKmRfI2

 

 

Już w najbliższą sobotę e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich.
ZUS robi kolejny krok by ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.

Od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA. Mimo że większość lekarzy zostało już przez pracowników ZUS przeszkolonych z obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień i wyposażeni zostali we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych, to ZUS chce być wsparciem dla świata lekarskiego w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 3 grudnia 2018r. (poniedziałek) o godz.1300, w Gminnym Ośrodku Kultury w Górznie, odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej.

porządek obrad (pdf)

Transmisja na żywo pod adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCnl0GMA3zV-PtquwLeKTJnQ/live

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Górznie uprzejmie informuje, że w dniu 06.12.2018r. o godz. 11:00 w Hali Sportowej w Górznie odbędą się XXI Gminne Mikołajki. Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 5 lat z terenu miasta Górzno i Górzno Wybudowanie na Halę Sportową, pozostałe młodsze dzieci odbiorą paczki w szkołach w Gołkowie i Miesiączkowie oraz u sołtysów (Zaborowo, Szynkówko i Fiałki). Dzieci 6-letnie oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów odbiorą paczki w swoich szkołach (Miesiączkowo, Gołkowo) oraz na Hali Sportowej.

Zapraszają organizatorzy