Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że od 22 października 2020r. do odwołania wykonywanie zadań przez Urząd Miasta i Gminy w Górznie podlega ograniczeniu polegającym na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów - czytaj więcej

Podpisane w dniu 11 listopada 1918 r. zawieszenie broni przyniosło Polsce od dawna wyczekiwane wyzwolenie spod zaborów. Ten akt dziejowej sprawiedliwości był przede wszystkim owocem wytrwałego zmagania całego narodu o zachowanie tożsamości i duchowej wolności.. Wielu rodaków zapłaciło za wolność Ojczyzny najwyższą cenę, przelewając krew  i oddając życie w kolejnych powstaniach oraz na różnych frontach wojennych. Wszystkie te wysiłki ojcowie nasi opierali na nadziei płynącej z głębokiej wiary w Opatrzność Bożą. Dla naszego miasta datą odzyskania niepodległości jest dzień 18 stycznia 1920 roku. A więc nasi przodkowie musieli czekać na upragnioną wolność jeszcze całe 433 dni.                          

Dopiero w  1937 roku – 11 listopada został oficjalnie uznany za święto polskiej niepodległości. Podczas okupacji niemieckiej,
a później przez długie lata zniewolenia sowieckiego, święto to było rugowane ze świadomości społecznej. Dopiero od czasu transformacji ustrojowej w 1989 roku możemy świętować naszą niepodległość właśnie 11 listopada.

W tym roku święto to przypada na czas szczególny, wywołany obostrzeniami z powodu epidemii. Nie wolno nam jednak zapomnieć o naszej niepodległości. Świętujmy zatem ten radosny dzień w naszych sercach. Nie wstydźmy się naszej polskości. Niech zewnętrznym wyrazem naszego patriotyzmu będą udekorowane flagami narodowymi nasze ulice, domy, samochody i miejsca pracy.

 

Niech żyje wolna Polska!

 

Przypominamy, że dnia 11 listopada 2020 r. upływa termin podpisów online projektu „Pod Biało-Czerwoną”, w którym udział bierze Gmina. Więcej na ten temat tutaj.