Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że od 22 października 2020r. do odwołania wykonywanie zadań przez Urząd Miasta i Gminy w Górznie podlega ograniczeniu polegającym na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów - czytaj więcej

    4 czerwca 2016 na strzelnicy JW. 3537 w Brodnicy odbyły się X Zawody w Strzelectwie Sportowym z okazji Dnia Samorządowca organizowane przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju pod patronatem Wójta Gminy Bobrowo.

 Celem rozgrywek była popularyzacja strzelectwa sportowego wśród radnych, pracowników oraz jednostek wspomagających jednostki samorządu terytorialnego, a także mediów i placówek kultury. W zawodach wystartowało szesnaście 3 osobowych zespołów. Zawodnicy oceniani byli w strzelaniu dokładnym indywidualnie i zespołowo. Najlepsi wywalczyli puchary i medale ufundowane przez Wójta Gminy Bobrowo Pawła Klonowskiego. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn okazał się reprezentant Miasta i Gminy Górzno Bartosz Żebrowski z wynikiem 91 pkt. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Ryszard Włodarczyk z drużyny Radni Gminy Bobrowo (90 pkt), Mariusz Betlejewski – Urząd Miasta i Gminy Górzno (85 pkt), Marcin Głodowski - Starostwo Powiatowe Brodnica 3 (85 pkt) i Adam Szostakowski - Urząd Gminy Brodnica 1 (84 pkt).
W kategorii kobiet najlepsza okazała się Justyna Lewandowska z wynikiem 85 pkt z drużyny Starostwa Powiatowego Brodnica II, następnie Marlena Kozłowska - Urząd Miasta i Gminy Jabłonowo - 76 pkt, Kamila Stoińska - Gmina Bobrowo - 74 pkt, Maria Jakubowska - SP Małki Gmina Bobrowo - 70 pkt, Karolina Gulczyńska - Starostwo Powiatowe Brodnica II - 70 pkt. Drużynowo najlepszymi okazały się reprezentacje Starostwo Powiatowe I z wynikiem 236 pkt (w składzie: Bogacki Zdzisław, Polakiewicz Wojciech, Tomella Jędrzej), Urzędu Miasta i Gminy Górzno - 235 pkt, oraz Radni Rady Powiatu I - 232 pkt. Kolejne miejsca zajęły zespoły: Sołtysi Gminy Bobrowo (224 pkt), Starostwo Powiatowe II (220 pkt), Szkoła Podstawowa Małki Gmina Bobrowo (218 pkt). Sześć zespołów z najlepszymi wynikami stanęło do pojedynku strzeleckiego „każdy z każdym”. Tu sytuacja uległa diametralnej zmianie. W konkurencji polegającej na dobiegu na stanowisko i strąceniu krążków samoopadających przeciwnej drużyny najlepszymi okazali się zawodnicy z drużyny SP Małki Gmina Bobrowo. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Starostwo I, Urząd Miasta i Gminy Górzno, Starostwo Powiatowe II, Sołtysi Gminy Bobrowo i Radni Rady Powiatu.
   Zwycięzcom pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczył Wójt Gminy Bobrowo Paweł Klonowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Bobrowo Mirosław Sobiech. Przy sprzyjającej pogodzie w zawodach udział wzięło 48 zawodników. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani smaczną grochówką oraz kawą i herbatką. Przyszłorocznym patronem zawodów został Starosta Brodnicki.