Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki
GÓRZNO WITA KOLORAMI
Górzno to miasto naturalne, żyjące w symbiozie ze środowiskiem.
POLSKA STOLICA GEOCACHINGU
Ostatnio bardzo popularną atrakcją turystycznyą Górzna i okolic jest geocaching - ogólnoświatowa zabawa “poszukiwania skarbów”.
RAJ DLA AKTYWNYCH
Różnorodna i bardzo rozbudowana baza sportowo – rekreacyjna zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych.
DĄB RZECZYPOSPOLITEJ
Jeden z wielu, z pewnością najważniejszy, pomnik przyrody w Górznieńsko – Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Wyszukiwarka

coronavirus

spis rolny 2020 baner

gospodarka odpadami

sisms

energa awarie

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Niepodlegla Polska

Facebook

UWAGA

Informujemy, że z dniem 1 września 2020r.  następuje zmiana wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, więcej informacji w zakładce "Gospodarka odpadami"

 


Informujemy, że od 22 października 2020r. do odwołania wykonywanie zadań przez Urząd Miasta i Gminy w Górznie podlega ograniczeniu polegającym na ograniczeniu bezpośredniej obsługi interesantów - czytaj więcej

Miasto i Gmina Górzno informuje, że rozpoczyna realizację projektu mającego na celu opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Górzno.
Pierwszym etapem będzie przeprowadzenie inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie Miasta i Gminy oraz zebranie informacji na temat sposobów ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, a także ogólnych danych o budynkach, celem określenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do środowiska.
Kolejnym etapem, a tym samym celem projektu jest opracowanie Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Górzno, a także stworzenie bazy danych zawierającej informacje pozwalające na ocenę gospodarki energią na terenie Miasta i Gminy oraz oszacowanie ilości emitowanych gazów cieplarnianych.

W celu usprawnienia działań związanych z pozyskaniem informacji o stosowanych źródłach ciepła oraz zużyciu energii na terenie Miasta i Gminy, Burmistrz zlecił kompleksową inwentaryzację oraz opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej firmie Green Key Joanna Masiota-Tomaszewska. W dniach 27.06.2016 r. – 2.07.2016 r. odbędzie się zorganizowana inwentaryzacja na terenie Miasta i Gminy.
Inwentaryzację będą przeprowadzać ankieterzy posiadający upoważnienie Burmistrza, dlatego też prosi się mieszkańców i zarządców obiektów o udzielanie wszystkich niezbędnych informacji, które pozwolą na rzetelną i szczegółową inwentaryzację w celu utworzenia bazy danych i opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz nie utrudnianie ankieterom pracy. W związku z tym, zwracamy się z uprzejmą prośbą do właścicieli i zarządców nieruchomości o współpracę z osobami, które będą pracować w terenie i pomoc w wypełnieniu ankiety inwentaryzacyjnej.
Wyniki tych prac posłużą do określenia potrzeb w zakresie likwidacji urządzeń grzewczych opalanych paliwem stałym będących źródłem niskiej emisji i zastąpienia ich przez urządzenia bardziej ekologiczne i energooszczędne.
W Urzędzie Miasta i Gminy można pozyskać informacje na temat projektu, pod numerem telefonu (56) 6448358, kontakt z Panią Jolantą Ślesińską.
Ankieterzy przeprowadzający inwentaryzację będą mieć ze sobą imienne upoważnienie wystawione przez Burmistrza Miasta i Gminy Górzno. Ankieterzy będą pracować w godzinach 9.00 – 18.00.
O kolejnym etapach realizacji projektu będziemy Państwa informować na bieżąco.


                                                                 Burmistrz Miasta i Gminy Górzno
                                                                              /-/ Tomasz Kinicki