Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Mimo zapowiadanych niesprzyjających warunków atmosferycznych XXII Bieg po schodach odbył przy sprzyjającej aurze. Wcześniejsze prognozy zdecydowanie odbiły się na frekwencji biegaczy. Ostatecznie  w sobotę 7 października spotkało się czterdziestu dwóch uczestników aby wziąć udział w tradycyjnej imprezie. Biegacze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych – III klasa szkoły podstawowej i młodsi – najlepszą z dziewcząt okazała się Julia Wiśniewska pokonując Agatę Domagalską i Jagodę Blinkiewicz.  W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców zwyciężył Alan Szczucki wyprzedzając Fabiana Solis oraz Filipa Domagalskiego. Najliczniej była obsadzona kategoria IV-VI klasa szkoły podstawowej chłopców, w której zwyciężył Ksawery Marciniak pozostawiając w pokonanym  polu Wiktora Smolenia (II miejsce), Cezarego Kolka (III miejsce) oraz pozostałych uczestników. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Aleksandra Łukaszewska wyprzedzając Jowitę Solis i Martę Hila. Wśród „seniorów” czyli w kategorii klasy VII szkoły podstawowej i starszych najlepszą okazała się Weronika Wasielewska. Tuż za zwyciężczynią uplasowała się Aneta Tylicka oraz Zofia Zielazińska. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Artur Szczucki pozostawiając za sobą Daniela Zalaśkiewicza oraz Piotra Jankowskiego.

Po zakończeniu rywalizacji Burmistrz Górzna Tomasz Kinicki wręczył zwycięzcom puchary, a trzech najlepszych w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz upominki z rąk przedstawiciela Samorządu Mieszkańców Górzna. Największe emocje, jak zwykle, towarzyszyły losowaniu nagród niespodzianek. Tradycyjnie do rozlosowania były dwadzieścia dwie niespodzianki – zgodnie z kolejną liczbą cyklicznej imprezy.

XXII Bieg po schodach mógł się odbyć dzięki przychylności sponsorów oraz organizatorów. Głównym sponsorem imprezy było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie, Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Wilga” oraz Samorząd Mieszkańców Górzna. O sprawną organizację biegu zadbali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Górzno oraz Zespołu Szkół w Górznie.