Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

Konkurs „ODKRYWCA 2014” to wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki. Promocja turystyczna regionu - wyróżnienie przyznawane za prowadzenie działań promocyjnych realizowanych w kraju i zagranicą, które przyczyniły się do rozwoju turystyki i budowania pozytywnego wizerunku regionu.

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że Fundacja GEOLIFE została zwycięzcą wyżej opisanego konkursu, do którego zgłoszona została przez Burmistrza Miasta i Gminy Górzno. 

Czym zajmuje się i co robią członkowie fundacji?

Fundacja GEOLIFE działa między innymi na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa. Członkowie grupy od 2012 roku na terenie Miasta i Gminy Górzno wdrażają nowatorską dziedzinę rozwoju turystyki jaką jest geocaching. Aktywnie uczestniczą w animacji środowiska lokalnego i aktywizacji społecznej w zakresie rozwoju nowoczesnej turystyki na terenie naszego województwa. 

Członkowie założyli około 1000 skrytek na terenie miasta i Gminy Górzno. Dzięki ich aktywności województwo kujawsko-pomorskie zyskało wysoką rangę w społeczności geocacherskiej. Ilość założonych keszy na terenie województwa sprawia, że jesteśmy na 1 miejscu w kraju pod względem ilości znalezień keszy co jednoznacznie przekłada się na ilość turystów odwiedzających nasz region.

Grupa bardzo mocno angażuje się nie tylko w rozwój geocachingu ale również i utrzymanie skrytek. Promuje i rozwija geocaching na terenie miasta i Gminy Górzno oraz województwa kujawsko-pomorskiego poprawia atrakcyjność turystyczną z uwagi na powstanie nowej, ciekawej i innowacyjnej zabawy geocachingowej.

Dlaczego kandydatura zasłużyła na wyróżnienie w konkursie „ODKRYWCA 2014”?

Od początku swojej działalności staramy się promować atrakcje turystyczne tego regionu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Powiat brodnicki postrzegany jest, jako atrakcyjny turystycznie.

W ciągu ostatniego roku ogromnie popularne stały się drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne, służącego m.in. do kręcenia filmów z powietrza. Uzyskane w ten sposób zdjęcia lotnicze nabierają nowego wymiaru. Filmy z lotu ptaka czyli z powietrza, to dość nowa forma prezentacji treści wizualnych.

Kompetencje jakie posiadają członkowie organizacji oraz ich doświadczenie w sferze działalności pożytku publicznego są podstawą do uznania, iż podejmowane przez nich działania przyniosą wymierne korzyści w promocji turystycznej regionu. 

W ciągu ostatniego roku województwo kujawsko-pomorskie odwiedziło około 3000 geocacherów. Ta liczba daje nam obraz jakie możliwości promocji turystycznej daje nam geocaching.

W drodze głosowania internetowego oraz sms fundacja GEOLIFE zajęła I miejsce z 2115 głosami. II miejsce Gmina Chełmno – Sołectwo Starogród (1422 głosy), III miejsce Bydgoskie Centrum Informacji (1124 głosy)

W dniu 03.10.2014 Burmistrz Miasta i Gminy Górzno wraz z przedstawicielami fundacji odbierze wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki zorganizowanego we Włocławku. 

GRATULUJEMY