Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

W związku z wejściem w życie z dniem 01.09.2014 r. nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która nakłada obowiązek noszenia odblasków po zmierzchu przez wszystkich pieszych poruszających się poboczem drogi w terenie niezabudowanym, w miejscach  gdzie nie ma chodników lub droga nie jest wyznaczona dla pieszych, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci, Burmistrz Miasta i Gminy zakupił opaski odblaskowe dla wszystkich uczniów ze szkól funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy Górzno.

W szkołach odbyły się krótkie pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach szczególnie po zmroku. Pan Burmistrz zadawał krótkie pytania dot. znajomości podstawowych zasad poruszania się po drogach. Wręczone zostały uczniom opaski odblaskowe, które noszone przez nich mają im zapewnić lepszą widoczność na drodze a tym samym mają zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Zwracamy się  z apelem o stosowanie się do nowych zasad, gdyż niestety w wypadkach drogowych ginie wciąż dużo osób. Szczególna prośba kierowana jest do dzieci ,idąc wieczorem do koleżanki, kolegi, babci, gdziekolwiek idziecie zakładajcie opaski, tak abyście byli widoczni dla kierowców.  W związku z nowelizacją ustawy dla osób niestosujących  się do w/w przepisów może grozić  kara grzywny- mandat w wysokości  od 20 do 500 zł.