Ikonki
Ikonki
Ikonki
Ikonki

Wyszukiwarka

Program Czyste Powietrze

Kujawsko-Pomorskie Centrum obsługi inwestora

pomoc dla ukrainy

coronavirus

gospodarka odpadami

gospodarka odpadami

Dyżury aptek

logo profil zaufany

Zawiera tekst: "Kujawsko-pomorska niebieska linia"

Geoportal

Geoportal

Zastrzeganie kart

Zastrzeganie dokumentów

powietrze

Mikroporady

Radio 7 - słuchaj online

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe podatki
 

internetowa gielda rolna

Zawiera tekst: "IV Kongres Dobrzynian Górzno 2 lipca 2021

Niepodlegla Polska

W dniu 19.11.2014 po raz pierwszy w Górznie, w biurze burmistrza, swoją książkę zaprezentowała, mieszkanka Szynkówka, Pani Alicja Bartnicka. Książka pt. „Postać czarodzieja w literaturze fantasy” to naukowa analiza przewijających się postaci czarowników, postaci magicznych w dziełach takich autorów jak J. R. R. Tolkien, A. Sapkowski czy J. K. Rowling. Po zdaniu matury w górznieńskim liceum przez kolejne siedem lat studiowała na toruńskim uniwersytecie, gdzie ukończyła dwa fakultety, filologię polską o kierunku dziennikarstwo oraz historię. Aktualnie zajmuje się pracą naukową, otworzyła również przewód doktorski.

Druk książki możliwy był m.in. dzięki wsparciu jakiego udzielił Urząd Miasta i Gminy Górzno. Egzemplarze książki zostały przekazane i są dostępne dla czytelników w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Górznie oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Tych wszystkich, którzy pragnęliby spotkać się z Panią Bartnicką, dowiedzieć się więcej o jej dokonaniach, porozmawiać o książce, zapewniamy, że już wkrótce odbędzie się spotkanie autorskie, w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Początkiem grudnia podamy do publicznej wiadomości szczegóły odnośnie spotkania.

 

Alicja Bartnicka na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Górzno.

Fotografia: Liliana Sobieska